IzakTV

Strona główna » Movistar Riders kolejnym uczestnikiem DreamHack Open Sevilla 2019

Movistar Riders kolejnym uczestnikiem DreamHack Open Sevilla 2019

Autor: Paweł Wilk

Hiszpańsko-brazylijskie Movistar Riders okazało się najlepsze w iberyjskich eliminacjach do DreamHack Open Sevilla 2019. Christian “loWel” Garcia Antoran i spółka w decydującym meczu wygrali z OFFSET Esports. 

Łącznie w rywalizacji hiszpańskich i portugalskich formacji oglądaliśmy szesnaście składów, które trafiły do drabinki pojedynczej eliminacji z meczami BO3. Już pierwsza runda pokazała, że dla Movistar mogą to być łatwe spotkania, ponieważ Galatics Esports Club na pierwszej mapie zdobyło ledwie jedno oczko, a drugą planszę poddało. W kolejnym etapie czwórka Hiszpanów i Brazylijczyk musieli się nieco mocniej postarać, ponieważ MAD Lions i Cream Esports zaprezentowali się dużo lepiej, ale nie na tyle, by MR straciło pierwszą mapę w turnieju. Kolejne dwa zwycięstwa sprawiły, że loWel i spółka pewnie awansowali do finału, gdzie czekało już najlepsze w dolnej części drabninki OFFSET Esports. Portugalczycy także nie byli w stanie zapisać na swoim koncie ani jednej mapy. Na Inferno Movistar Riders zwyciężyło 16:9, a na Vertigo 16:12.

Tym samym Movistar Riders dołączyło do BIG na liście uczestników imprezy, która odbędzie się 13-15 grudnia w Sewilli. Tam osiem drużyn stanie do walki o pulę nagród wynoszącą 100 tysięcy  dolarów. Pozostałych uczestników turnieju wyłonią organizatorzy za pomocą bezpośrednich zaproszeń.