IzakTV

Strona główna » Mural nawiązujący do Intel Extreme Masters pojawił się w Katowicach

Mural nawiązujący do Intel Extreme Masters pojawił się w Katowicach

Autor: Michał Maćkowski
Intel Extreme Masters

Przepiękne dzieło będą mogli oglądać mieszkańcy i przejezdni na katowickim Zawodziu. To tam właśnie na jednej z kamienicy powstał mural nawiązujący do corocznych zawodów rozgrywanych w Spodku. Mowa tutaj oczywiście o Intel Extreme Masters!

Od 2013 roku rozgrywane jest Intel Extreme Masters w katowickim spodku. Co roku do Katowic przed pandemią przyjeżdżało wielu kibiców, którzy chcieli na żywo dopingować swoich ulubieńców. Ostatnie dwie edycje na pewno były inne, bowiem rozgrywane bez udziału publiczności.

Jednak niedawno na kamienicy przy ulicy 1 Maja 53 powstał mural na całą ścianę, który poświęcony jest kibicom i zawodom Intel Extreme Masters. Autorem tego dzieła jest znana śląską streetartowa artystka – Mona Tusz, która inspirowała się także starymi ilustracjami science-fiction z lat 70 i 80.

Mural nawiązuje do odbywających się co roku w Katowicach e-sportowych rozgrywek Intel Extreme Masters. Przedstawia niegasnącą potrzebę człowieka do doskonalenia się, stawiania sobie coraz wyżej poprzeczek i trudniej osiągalnych celów. A także o tym jaką rolę pełni w tym procesie rywalizacja oraz współpraca z innymi. Jedną z głównych inspiracji przy tworzeniu obrazu były stare ilustracje science-fiction z lat 70 i 80, zwłaszcza prace francuskiego artysty Jeana Girauda” – czytamy na stronie poświęconej muralom w Katowicach

Więcej zdjęć z pracy możecie zobaczyć na profilu Facebookowym Mony Tusz.