IzakTV

Strona główna » N0thing pomoże NRG w kwalifikacjach do EPICENTER 2018

N0thing pomoże NRG w kwalifikacjach do EPICENTER 2018

Autor: Paweł Wilk

W najbliższy weekend poznamy północnoamerykańskiego reprezentanta w głównych eliminacjach do EPICENTER 2018. Jedna z zaproszonych drużyn będzie musiała skorzystać z pomocy zmiennika.

Mowa o NRG Esports, czyli dziewiątej formacji rankingu HLTV.org, która będzie musiała zmierzyć się z brakiem Damiana “dapsa” Steele’a. Kanadyjczyk jakiś czas temu przyjął ofertę od organizatorów FACEIT Major 2018 London, którzy chcieli widzieć dapsa w gronie analityków. Wtedy jeszcze zawodnik NRG nie wiedział, że jego formacja zostanie zaproszona do eliminacji EPICENTER 2018.

W takiej sytuacji drużyna postanowiła skorzystać z pomocy Jordana “n0thinga” Gilberta, który od kilku miesięcy pozostaje bez aktywnej formacji. Popularny zawodnik ze Stanów Zjednoczonych od czasu do czasu wciela się w rolę zmiennika, jak chociażby na ESL One: Belo Horizonte 2018, gdzie wystąpił z Mousesports i zajął drugie miejsce.

W północnoamerykańskich eliminacjach NRG i Cloud9 zaczną grę od półfinałów, natomiast rundę wcześniej kibice zobaczą Furia eSports, Team BlackOut, Swole Patrol i Bravado Gaming. Mecze rozgrywane będą w sobotę i niedzielę, a zwycięzca drabinki pojedynczej eliminacji zapewni sobie udział w głównych zawodach kwalifikacyjnych do EPICENTER 2018.

Skład NRG Esports na czas eliminacji:

  • Jacob “FugLy” Medina
  • Vincent “Brehze” Cayonte
  • Ethan “nahtE” Arnold
  • Tsvetelin “CeRq” Dimitrov
  • Jordan “n0thing” Gilbert – zmiennik