IzakTV

Strona główna » Na jakie gry czekają gracze w 2021 roku?

Na jakie gry czekają gracze w 2021 roku?

Autor: Michał Maćkowski
2021

Rok 2020 był naprawdę udany pod względem najnowszych tytułów. Gracze otrzymali m.in. nowego Assasina czy Cyberpunka 2077, który potrzebuje jeszcze nieco czasu. Jednak w tamtym roku nie mieliśmy na co narzekać, jeżeli chodzi o nowe produkcje. Przyjrzyjmy się zatem, co czeka nas w 2021 roku.

Niektóre produkcje, które mają zawitać w 2021 roku, nie mają jeszcze konkretnej daty premiery. Nic w tym dziwnego, deweloperzy chcą dopracować swoje tytuły najlepiej jak potrafią, aby nie spotkały ich żadne przykre sytuacje. czyt.Cyberpunk2077. Skończmy jednak dywagację i przejdźmy do listy gier, które mają mieć premierę w tym roku.

Hitman 3 (PlayStation 4 i 5, Nintendo Switch, Xbox One, Xbox X i S Series, PC)

Pierwsza duża premiera zaplanowana jest na 20 stycznia. Wtedy bowiem oficjalnie na rynek gier wleci trzecia część Hitmana, która będzie zwieńczeniem fabularnym całej trylogii. Ostatnia część przygody Agenta47 zabierze nas do różnych zakątków świata. Co ciekawe w grę będziemy mogli zagrać na PlayStation VR.

Far Cry 6 ( PlayStation 4 i 5, Xbox One, Xbox X i S Series, PC)

Nie wiem, jak Wy, ale ja jestem niesamowitym fanem całej serii Far Cry. Produkcje od Ubisoftu zawsze pociągają mnie ze względu na fabułę i zmianę terenu. W Far Cry 6 przeniesie nas ponownie na tropikalną wyspę (tak jak to mieliśmy m.in. w trójce), gdzie wcielimy się w partyzanta, który walczy z dyktatorem. W roli przywódcy zobaczymy Giancarlo Esposito, który znany jest m.in. z serialu Breaking Bad. Niestety dokładnej premiery nowej odsłony Far Cry jeszcze nie znamy.

God of War: Ragnarok (Playstaion 5)

Czas na pierwszy tytuł, który zagramy wyłącznie na konsoli Playstation. Mimo to warto wspomnieć, że w tym roku swoją premierę będzie miała druga część przygód Kratosa oraz jego syna Atreusa. Sam tytuł gry wskazuję, że w tym razem motywem przewodnim jest walka skandynawskich bogów i gigantów. Niestety jednak są to wyłącznie spekulacje i wszystkiego dowiemy się podczas pierwszych recenzji gry. Bez wątpienia God of War: Ragnarok to jeden z najciekawszych tytułów 2021 roku, jeżeli chodzi o exclusive’y na Playstation. Dokładnej premiery gry również jeszcze nie poznaliśmy.

Dying Light 2 (PlayStation 4 i 5, Xbox One, Xbox X i S Series, PC)

Nie ma co ukrywać, że Dying Light 2 to jeden z najgorętszych tytułów, jakie mają mieć premierę w 2021 roku. Pierwsza część serii przyjęła się naprawdę dobrze, a Techland chcąc budować dalej swoje lata chwały, postanowiło kontynuować serię. Tym razem gra ma zaoferować nam większą mapę i fabułę opartą na naszych wyborach. Niestety o grze nieco ucichło, lecz miejmy nadzieję, że polski producent wyjdzie niedługo z cienia i przedstawi nam nowe informacje na temat ich produkcji. Aktualnie konkretnej daty premiery gry nie znamy.

The Settlers (PC)

Dla wielu z Was może to być była niespodzianka, lub po prostu wielka niewiadoma. Seria The Settlers lata świetności ma już nieco za sobą, a to ze względu na decyzje, jakie podjęło Ubisoft. Teraz jednak wydawca poinformował, że najnowsza odsłona serii ma powrócić do korzeni. Zapewnić ma to zatrudnienie twórcy pierwszej części całego cyklu. Co ciekawe sama premiera miała mieć miejsce w 2019 roku, jednak Ubisoft zdecydował się przenieść premierę dopiero na ten rok. Miejmy nadzieję, że tak długi okres oczekiwania zostanie wynagrodzony graczom. Konkretnej daty premiery gry producent jeszcze nie podał.

Battlefield 6 (PC, Playstation 5, Xbox X i S Series)

Trochę cicho ze strony EA, jednak najnowsza odsłona Battlefielda ma ukazać się jeszcze w tym roku. Nieco mnie dziwi, że twórcy w ogóle nie budują hype’u wokół samej gry, która jednak znana jest praktycznie każdemu! Co ciekawe gra nawet nie ma trailera na żadnym oficjalnym kanale, dlatego odsyłam Was do filmiku Kromki. Battlefield 6 ma ukazać się jeszcze w tym roku, lecz na ten moment konkretnej daty nie znamy.

Horizon Forbidden West (Playstation 4 i 5)

Czas na kolejny exclusive na Playstation. Tym razem swoją premierę będzie miała druga część przygód Aloy, która tym razem zabierze nas do postapokaliptycznych Stanów Zjednoczonych, gdzie czekają na nas nowi rywale i piękniejsze miejsca w takich stanach jak: Kalifornia czy Utag. Co ciekawe w grze będziemy musieli udać się również do podwodnego świata. Niestety dokładnej daty premiery gry jeszcze nie poznaliśmy.

Ratchet & Clank: Rift Apart (Playstation 5)

Ostatni tytuł na tej liście, jeżeli chodzi o exclusive. Jednak nieumieszczenie tutaj takiego tytułu, jakim jest kultowy Ratchet & Clank byłoby po prostu grzechem. W tym roku ponownie przesympatyczny zwierzak i jego robocik zabiorą nas w kolejną przygodę w różne wymiary, gdzie jak zwykle będziemy musieli uratować świata. Najnowsza odsłona kultowej serii ma rozgrzać PlayStation 5 do granic możliwości, aby pokazać wszystko, na co stać konsolę. Gra ma ukazać się w tym roku, jednak konkretnej daty jeszcze nie znamy.

Stronghold: Warlords (PC)

Teraz cofniemy się nieco w przeszłość. Kto z Was pamięta serię Stronghold, która kilkanaście lat temu była bardzo ceniona, a szczególnie za dwie pierwsze odsłony? Od tamtej pory moc krzyżowców nieco osłabła, a producent postanowił wrócić w najnowszej odsłonie do korzeni. Tym razem w grze będziemy sterować m.in. Mongołami, samurajami czy cesarskimi wojownikami. Co ciekawe premiera gry została już dwukrotnie przesunięta i aktualnie ma ukazać się 9 marca.

The Witcher: Monster Slayer (Android, IOS)

Na sam koniec przenieśmy się na urządzenia mobilne. Jeżeli jesteście fanami cyfrowego Wiedźmina, to już w tym roku będziecie mogli w niego pograć na swoich telefonach czy tabletach. W grze będziemy musieli zabijać stwory, które przykładowo znajdziecie na swoim podwórku. Można powiedzieć, że tytuł oparty jest nieco na Pokemon GO, jednak osadzony w wiedźmińskich realiach i na pewno z nieco innymi elementami rozgrywki. Niestety konkretnej daty premiery jeszcze nie znamy.

Rok 2021 zapowiada się naprawdę dobrze, pod względem nowych tytułów. Ciekawe jednak, ile faktycznie z nich będziemy mogli zagrać w tym roku!

Źródła zdjęć:

  • Dying Light 2 – dyinglightgame.com
  • Ratchet & Clank: Rift Apart – playstation.com
  • Far Cry 6 – Ubisoft.com
  • The Witcher: Monster Slayer – cdprojekt.com