IzakTV

Strona główna » Na których mapach profesjonaliści używają najwięcej granatów?

Na których mapach profesjonaliści używają najwięcej granatów?

Autor: Michał Maćkowski
CS:GO

Zastanawialiście się kiedyś, na których mapach profesjonalni zawodnicy używają najwięcej granatów? Teraz dzięki analizie GGPredict wiemy, na której z plansz granaty dominują.

Wszystkie osoby grające w CS:GO dobrze wiedzą, że granaty są niezastąpionym elementem. To właśnie dzięki nim możemy ułatwić sobie wygranie rundy, a na najwyższym poziomie odgrywają niesamowicie ważną rolę. GGPredict zdecydowało sprawdzić, na której z map profesjonalni zawodnicy najczęściej używają granatów.

GGPredict przeanalizowało 7557 meczów, co dało ponad 200 tysięcy rund. Tak o to się okazało, że najczęściej gracze rzucają flashe, co nie powinno dziwić, skoro to jedyny granat, którego możemy mieć więcej niż jedną sztukę w ekwipunku. Jednak bardzo interesującą sytuację możemy zauważyć na Nuke, gdzie częściej od granatów błyskowych gracze używają smoke’ów.

“Trudno jest oślepić przeciwnika przy egzekucjach na bombsite górny, nawet przy perfekcyjnych timingach i odrobinie szczęścia. Częściej używane pojedynczo, by zmusić osobę broniącą rampy czy placu do relokacji i odpuszczenia bronionej przez niego pozycji” – mówi aktualny trener MAD Lions Jakub “kuben” Gurczyński

Co ważne, najrzadziej gracze używają granatów na Nuke, zaś najczęściej na Inferno. Sprawa nieco inaczej wygląda, jeżeli przyjrzymy się poszczególnym granatom. Flashe najczęściej gracze rzucają na Duście2, co nie powinno dziwić, szczególnie że to właśnie na tej planszy mamy do czynienia ze specyficznym przejmowaniem longa. Z granatów wybuchowy, dymnych i mołotowów zawodnicy najchętniej korzystają na Inferno.

fot.GGPREDICT