Na pierwszy triumf jeszcze za wcześnie. Mad Lions przegrywa z forZe w finale dziewiątej edycji Eden Arena Malta Vibes

Autor: Michał Maćkowski

Niestety Mad Lions w składzie z Pawłem “innocentem” Mockiem musi jeszcze poczekać na pierwsze trofeum. Lwy niestety nie poradziły sobie w finale dziewiątej edycji Eden Malta Vibes z forZe.

Nie ma co ukrywać, że liczyliśmy na pierwsze trofeum naszego rodaka w Mad Lions. Niestety będziemy musieli jeszcze trochę na nie poczekać, ponieważ Paweł “innocent” Mocek z kolegami nie poradzili sobie z forZe, mimo że walka na dwóch mapach była bardzo zacięta.

Na początek drużyny starły się na Nuke, gdzie potężnym tąpnięciem rozpoczęli reprezentanci forZe, którzy prowadzili aż 6:0. Jednak wreszcie na serwerze pojawili się reprezentanci Mad Lions, którzy zaczęli odrabiać straty i ostatecznie po stronie atakującej wygrali sześć rund. Po zmianie stron prowadzenia cały czas nie oddawali Rosjanie, którzy szybko potrafili odskoczyć rywalom, kiedy mieli już ich na plecach. Jednak wreszcie duński zespół z polskim rodzynkiem dorwał rywali przy wyniku 14:14. Niestety ostatnie dwie rundy nie zakończyły się korzyścią drużyny Polaka, która ostatecznie wybraną przez siebie mapę przegrała 14:16.

Następnie walka przeniosła się na Dust2, gdzie ponownie otrzymaliśmy niezłą dawkę emocji. Tym razem jednak lepszy start zaliczyli reprezentanci hiszpańskiej organizacji, którzy prowadzili 6:1. Wtedy dopiero forZe znalazło przepis na rywala, lecz nie na długo. Po trzech przegranych rundach Mad Lions znowu zastopowało rywala, co pozwoliło wygrać pierwszą połowę 10:5, grając po stronie broniącej. Początek drugiej połowy spotkania przyniósł nam szybki obrót spraw, ponieważ forZe błyskawicznie dogoniło rywali. Przy stanie 10:10 do drugiej połowy zameldowali się gracze spod znaku lwa, którzy zdobyli pięć punktów z rzędu byli o krok od zwycięstwa. Niestety ponownie fantastyczną grą popisali się Rosjanie, doprowadzają do dogrywki. W niej niestety lepsi okazali się rywale duńskiej formacji.

forZe vs Mad Lions – 2:0

• Nuke – 16:14
  • Dust – 19:17

Mad Lions za zajęcie drugiego miejsca w dziewiątej edycji Eden Arena Malta Vibes zainkasowało 10 000$, a forZe 25 000$.