Najlepsi gracze 2018 roku według HLTV: 12. Twistzz

Autor: Piotr Ossowski

Po swoim koledze z drużyny, czyli Jonathanie “EliGE” Jablonowskim, który zajął 15. miejsce przyszedł czas na Russela “Twistzz” Van Dulkena, który w tegorocznym zestawieniu HLTV uplasował się na 12. pozycji.

To był świetny czas dla Kanadyjczyka. Debiutuje on w tym roku w zestawieniu dwudziestu najlepszych graczy świata. Van Dulken wielokrotnie prezentował się na absolutnie najwyższym poziomie. Szczytem jego formy był turniej ESL One New York, na który to zawodnik osiągnął kapitalny rating 1,36 oraz został wybrany MVP pomimo przegranego finału z mosesports. Patrząc na przebieg całego roku można zauważyć zaledwie jedną wpadkę, którą były finały ECS 6. Team Liquid szybko przegrało dwa mecze, a Twistzz zanotował rating 0,74. Kanadyjczyk zasłużył na swoją pozycję przede wszystkim stabilnością formy. On po prostu nie zawodził (poza ECS, ale tam zawiodła cała drużyna) stąd zaszczytne 12. miejsce.