IzakTV

Strona główna » Najlepsi gracze 2020 roku według HLTV: 14. yuurih

Najlepsi gracze 2020 roku według HLTV: 14. yuurih

Autor: Krzysztof Sarna

Następny dzień stycznia, a więc następny zawodnik. W zestawieniu zaczyna dominować już Brazylijska flaga. Czternastym zawodnikiem świata został kolejny reprezentant FURII Yuri “yuurih” Santos.

Mimo że mówi się, że amerykańska scena Counter-Strike’a nie ma za wiele do powiedzenia przy europejskiej, tak indywidualności chyba już tak. Jesteśmy przy czternastej pozycji, a na niej znalazł się trzeci zawodnik FURII – yuurih. Już w tym miejscu można zacząć się zastanawiać, czy nie ujrzymy może całego składu brazylijskiej formacji. Do grona, w którym jest już KSCERATO i HEN1 zawitał yuurih.

Dla 21-latka to pierwsze takie wyróżnienie w dotychczasowej karierze. Jednak ciężko się zgodzić z tezą, że jest to niezasłużony wynik. Santos po prostu konsekwentnie zapracował na swoje i teraz ma. Wypracował rating na poziomie 1.16, co czyni go ósmym na świecie w tej hierarchii. Drużynowo też osiągnął wiele, ale wszystko za oceanem. Mówimy tu o takich wydarzeniach jak 12. sezon ESL Pro League, DreamHack Masters Spring czy też IEM New York. Podczas tych dwóch ostatnich imprez Brazylijczyk został odznaczony nagrodą MVP. Na tym jednak nie kończymy, bo przecież FURIA zajęła drugą lokatę w ESL One Road to Rio i za to yuurih również otrzymał MVP.

Jak każdy zresztą zawodnik w zestawieniu najlepszej dwudziestki yuurih pochwalił się swoimi predykcjami co do talentów, które zabłysną w bieżącym roku. 21-letni rifler wskazał na dwie twarze – Paytyna “juniora” Johnsona, który aktualnie reprezentuje barwy Triump, ale jest łączony właśnie z FURIĄ oraz Eduarda “dumau” Wolkmera grającego w Yeah. – junior to zawodnik, który się wyróżnia . Uważam, że jeśli zdobędzie więcej doświadczenia, to stanie się jednym z najlepszych graczy na świecie. dumau jest również bardzo dobrym grajkiem i ma duży potencjał. Na tą dwójkę każdy powinien mieć oko – mówił 14. gracz świata.

Pozostałych najlepszych graczy 2020 roku znajdziecie pod tym odnośnikiem.

Ranking dwudziestu najlepszych zawodników według portalu HLTV.org prezentuje się następująco:

  • 14.  🇧🇷Yuri “yuurih” Santos (FURIA)
  • 15.  🇸🇪Ludvig “Brollan” Brolin (fnatic)
  • 16.  🇧🇷Henrique “HEN1” Teles (FURIA)
  • 17.  🇸🇪Freddy “KRIMZ” Johansson (fnatic)
  • 18.  🇧🇷Kaike “KSCERATO” Cerato (FURIA)
  • 19.  🇦🇺Justin “jks” Savage (Complexity)
  • 20.  🇺🇸Vincent “Brehze” Cayonte (Evil Geniuses)