IzakTV

Strona główna » Najlepsi gracze 2020 roku według HLTV: 16. HEN1

Najlepsi gracze 2020 roku według HLTV: 16. HEN1

Autor: Krzysztof Sarna

Dominacji graczy spoza Europy ciąg dalszy. Mimo że wczoraj w zestawieniu najlepszych graczy 2020 roku znalazł się KRIMZ, tak dzisiaj wracamy do powtórki z rozrywki. Szesnastą lokatę w całym zestawieniu zajął Brazylijczyk – HEN1.

25-latek po raz pierwszy w swojej karierze znalazł się w zestawieniu najlepszej dwudziestki, więc z pewnością ma powody do dumy.  Zawodnik FURII – Henrique “HEN1” Teles reprezentuje szóstą siłę świata od końca września 2019 roku.  Trzeba przyznać, że ubiegłe 366 dni w wykonaniu brata Teles i spółki były bardzo pracowite i owocne. Dowodem tego jest wygranie północnoamerykańskiego DreamHacka Masters Spring, 12. sezonu  Pro Ligi oraz Intel Extreme Masters New York. Indywidualnie HEN1 również prezentował konkretny poziom, co przełożyło się na rating na poziomie 1.15. To nie koniec osiągnięć indywidualnych, ponieważ Brazylijczyk może pochwalić się nagrodą MVP wcześniej wspomnianej dwunastej odsłony ESL Pro League.

Według Telesa w tym roku opłaci się śledzenie poczynań Eduardo “dumau” Wolkmera, który ma zaledwie siedemnaście lat i jest reprezentantem Yeah, które na ten moment zajmuje 35. miejsce w światowym rankingu HLTV. – dumau jest bardzo zdolnym i bystrym zawodnikiem. Jeśli dołączy do drużyny z najwyższej półki, jestem przekonany, że będzie jednym z najlepszych graczy na świecie – oznajmił HEN1.

Warto także dodać, że to już drugi reprezentant barw FURII w zestawieniu TOP20 najlepszych zawodników minionego roku, a to dopiero 16. pozycja. Na osiemnastej z kolei uplasował się Kaike “KSCERATO” Cerato.

Pozostałych najlepszych graczy 2020 roku znajdziecie pod tym odnośnikiem.

Ranking dwudziestu najlepszych zawodników według portalu HLTV.org prezentuje się następująco:

  • 16.  🇧🇷Henrique “HEN1” Teles (FURIA)
  • 17.  🇸🇪Freddy “KRIMZ” Johansson (fnatic)
  • 18.  🇧🇷Kaike “KSCERATO” Cerato (FURIA)
  • 19.  🇦🇺Justin “jks” Savage (Complexity)
  • 20.  🇺🇸Vincent “Brehze” Cayonte (Evil Geniuses)