Najlepsi gracze 2020 roku według HLTV: 20. Brehze

Autor: Krzysztof Sarna

Nastał nowy, 2021 rok. W kalendarzu 1 stycznia, ale nie oznacza to, że zapominamy o minionym roku. Wręcz przeciwnie, przez okres dwudziestu dni portal HLTV.org będzie publikował kolejnych, najlepszych graczy ubiegłych 366 dni. Jak się okazało – zestawienie zamyka Brehze.

Vincent “Brehze” Cayonte według HLTV został wybrany dwudziestym najlepszym zawodnikiem 2020 roku. Spoglądając na ubiegłoroczne zestawienie – z łatwością można dostrzec, że wtedy było lepiej. Wówczas 22-latek zajął ósmą pozycję.

Reprezentant Evil Geniuses ubiegłego roku wygrał amerykańskie edycje BLAST Spring, cs_summit 6 oraz ESL One Cologne. To właśnie podczas tego drugiego wydarzenia został wyróżniony nagrodą MVP. Co więcej, EG dotarło do finału północnoamerykańskiego finału jedenastego sezonu ESL Pro League, a także uplasowało się na trzeciej pozycji dwunastego sezonu tego turnieju oraz IEM New York.

Jeśli chodzi z kolei o indywidualne osiągnięcia, to Cayonte średnio na rundę zadawał 78,8 obrażeń. Z kolei jego rating wynosi 1.15, co czyni go wartościowym. Nie bez powodu Brehze zajął 20. miejsce, chociaż warto zadać sobie pytanie, czy nie powinien zostać umiejscowiony wyżej? Odpowiedź zostawimy Wam.

Ranking dwudziestu najlepszych zawodników według portalu HLTV.org prezentuje się następująco:

20. Vincent “Brehze” Cayonte (Evil Geniuses)