IzakTV

Strona główna » Najlepsi gracze 2021 roku według HLTV: 10. Jame

Najlepsi gracze 2021 roku według HLTV: 10. Jame

Autor: Krzysztof Sarna

Tutaj rozpoczynamy już jazdę z szóstym biegiem. Zaczęliśmy wyłanianie pierwszej dziesiątki najlepszych graczy 2021 roku. I tym oto sposobem dziesiąte miejsce zajął Dzhami “Jame” Ali.

Dla Virtus.pro ubiegły rok był ani dobry, ani zły. Organizacja z regionu CIS co prawda utrzymywała się praktycznie przez cały 2021 rok w najlepszej dziesiątce światowego rankingu HLTV. Na próżno jednak szukać wielu zwycięstw, wszak takie pojawiło się tylko jedno. VP brakowało skuteczności w kluczowych potyczkach, takich jak finały czy półfinały. Dużą rolę w całej drużynie odegrał Jame, którego statystyki właśnie przytoczymy.

Tak więc “Niedźwiedzie” w ubiegłym roku wygrały jedynie cs_summit 7. Ponadto zdobyły wicemistrzostwo IEM Katowice oraz EPIC League CIS. Ponadto udało się jeszcze zająć trzecie miejsce na IEM Winter. 23-latek został wyróżniony nagrodą MVP za cs_summit 7, a także zgarnął cztery tytuły EVP kolejno za: IEM Katowice, IEM Fall CIS, Epic League CIS oraz IEM Winter. Mówiąc natomiast o indywidualnych wyczynach, to było naprawdę przyzwoicie i Rosjanin naprawdę był ważnym elementem Virtus.pro. Jego rating wyniósł 1.16, a na rundę zadawał średnio 71.5 obrażeń.

Jame nie miał sobie równych w kategorii zabójstw przy użyciu AWP na rundę. Współczynnik wyniósł 0.48, co czyni go najlepszym na świecie. Ponadto warto jeszcze wspomnieć o asystach przy wykorzystaniu granatu błyskowo-hukowego, wszak Jame miał ich 0.10 na rundę, dzięki czemu zajął drugie miejsce.

Pozostaje jeszcze powiedzieć o tym, w kim gracz VP widzi dobrze rokujący talent. Postawił on na 17-letniego Aleksandara “KaiR0N-a” Anashkina, który jest graczem Spirit Academy. – PASHANOJ znalazł tego gościa. Wierzę, że da o sobie znać – powiedział 10. najlepszy gracz 2021 roku.

Ranking dwudziestu najlepszych zawodników w 2021 roku według portalu HLTV.org prezentuje się następująco:

10. Dzhami “Jame” Ali (Virtus.pro)

11. Nicolai “device” Reedtz (Ninjas in Pyjamas)

12. Nemanja “huNter-“ Kovač (G2 Esports)

13. Benjamin “blameF” Bremer (Complexity Gaming / Astralis)

14. Keith “NAF” Markovic (Team Liquid)

15. Kaike “KSCERATO” Cerato (Furia)

16. Martin “stavn” Lund (Heroic)

17. Russel “Twistzz” Van Dulken (FaZe Clan)

18. Robin “ropz” Kool (MOUZ / FaZe Clan)

19. Jonathan “EliGE” Jablonowski (Team Liquid)

20. Helvijs “broky” Saukants (FaZe Clan)

Najlepszych graczy 2021 roku znajdziecie pod tym odnośnikiem (Będzie on codziennie aktualizowany).