IzakTV

Strona główna » Mapy z warsztatu, które poprawią Twoje umiejętności w CS:GO!

Mapy z warsztatu, które poprawią Twoje umiejętności w CS:GO!

Autor: Michał Maćkowski
CS:GO

Sezon ogórkowy w CS:GO trwa. Większość drużyn odpoczywa od codziennych zmagań i nie ma co ukrywać, że taki reset każdemu się przyda. Podczas przerwy zerknąłem nieco do warsztatu, aby wyróżnić niektóre mapy, które nadają się do treningu strzeleckiego.

Społeczność CS:GO dzieli się na dwa rodzaje. Jedni na rozgrzewkę/trening wolą wejść na deathmatcha, a drudzy na jedną z tysięcy map dostępnych w warsztacie. Po wpisaniu aim map w wyszukiwarce w warsztacie mamy do wyboru około 77 tysięcy map. Znaleźć coś konkretnego w tej puli dla niektórych może być niemałym problemem, dlatego przedstawiamy Wam naszą listą, najlepszych map z warsztatu Steam do treningu strzeleckiego w CS:GO.

Skills Training Map

Zacznijmy od najmłodszej mapy w tym zestawieniu, którą udało mi się podpatrzeć na transmisji u Pawła “innocenta” Mocka. Skill Training Map została stworzona przez ESL i umieszczona dla graczy w warsztacie 2 sierpnia tamtego roku. Sama mapa ma w sobie wiele trybów: bh, surf, kz, prefire na trzech mapach (Dust2, Inferno oraz Overpass) oraz co najważniejsze sam trening aimowy na boty. Oprócz ustawienia ilości botów możemy także wybrać wyzwanie, przeszkody i wiele więcej. Mapa jest dosyć nowa i spora część osób może jej jeszcze nie kojarzyć, dlatego polecamy zerknąć.

Aim Botz – Training Map

Czas na serię map jednego z najpopularniejszych twórców. Mowa tutaj o uLLeticaL’u, który na swoim koncie ma kilka naprawdę udanych mapek treningowych i nie tylko! Na start jedna z najpopularniejszych map, czyli  Aim Botz – Training Map. Mapka pozwala nam na kilka sposobów, na różnym terenie z różnymi utrudnieniami zabijać boty.

Fast aim & Relfex Training

Trzecia propozycja to jedna z najstarszych map z całego zestawienia. Wiele osób może pamiętać mapę, jeszcze z 2015 roku, kiedy to bardzo często streamerzy czy profesjonalni gracze wchodzili przed meczami właśnie na tę mapę, aby się rozgrzać. Sama mapa wydana została właśnie na początku 2015 roku. Sam osobiście spędziłem na niej najwięcej godzin spośród wszystkich, na jakich miałem okazję trenować.

CS:GOCS:GO

Przeczytaj więcej – Jak trenować swojego aima w CS:GO?

aim_training_csgo_2

Nie lubicie strzelać do botów? Mam dla Was starą, ale nadal dobrą alternatywę. Mapa aim_training_csgo_2 polega na strzelaniu do punktów na tablicy z czterech różnych odległości. Opcji treningu naszych umiejętności na tej mapie mamy natomiast pięć, w tym tą klasyczną, do strzelania w pojawiające się kropki. Pewnego czasu dość często Piotr “Izak” Skowyrski pogrywał na tej mapie.

Wyzwania w CS:GO

Nudzi Was stanie i strzelanie do botów czy kropek? Są i na to alternatywy w postaci Challenge czy specjalnie odwzorowanych map z puli map trybu turniejowego. Na start nieco trochę map z wyzwaniami, których aktualnie pobranych mam cztery. Wszystkie mapy zrobione zostały przez niezawodnego uLLeticaaL™ i każda różni się od poprzedniej. Mapki wymagają od nas jak najszybszego dostania się do danego punktu, oczywiście zabijając po drodze rywali.

CS:GO

Lista map:

Seria mapek od Yesber

Na sam koniec chciałbym przedstawić Wam serię naprawdę fajnie wykonanych mapek od twórcy – Yesber. Oprócz standardowej mapy treningowej podobnej nieco do tej dwie pozycje wyżej twórca tworzy mapki treningowe oparte na standardowych mapach takich jak Mirage, Dust2 czy Train. Na nich możemy oprócz możliwości trenowania granatów także poćwiczyć prefire na dane pozycje, pickowanie z różnych kątów czy bronienie wyznaczonych obszarów. Twórca aktualnie na swoim koncie ma dziesięć wykonanych map, a pełną listę znajdziecie pod tym adresem.

CS:GOCS:GOCS:GOCS:GO