IzakTV

Strona główna » Największy turniej Rainbow Six odbędzie się w Paryżu!

Największy turniej Rainbow Six odbędzie się w Paryżu!

Autor: Marcin Skrętkowicz
Rainbow Six

Firma Ubisoft ogłosiła, że fani będą mogli obejrzeć najlepszych szesnaście drużyn Rainbow Six z całego świata, które wezmą udział w zawodach Six Major Paris, w dniach 13-19 sierpnia, w Paryżu, we Francji. Będzie to największa tego typu e-sportowa impreza Tom Clancy’s Rainbow Six, jaka kiedykolwiek została zorganizowana w Europie.

Six Major Paris jest częścią nowego formatu Tom Clancy`s Rainbow Six Pro League, ogłoszonego w styczniu, który rozpoczął się w czerwcu od premiery 8. sezonu Pro League. Od tego momentu każdy rok będzie składał się z dwóch, sześciomiesięcznych sezonów Pro League, rozgrywanych od czerwca do listopada i od grudnia do maja. Co roku odbędą się też dwa turnieje Majors: tradycyjny Six Invitational w lutym oraz nowe spotkanie letnie – Six Major, którego pierwsza edycja odbędzie się w Paryżu.

Wszystkich szesnaście drużyn zostało już wyłonionych, a reprezentują one cztery regiony Tom Clancy’s Rainbow Six Pro League i będą rywalizowały o pulę nagród w wysokości 350 tysięcy dolarów amerykańskich. Po dynamicznej fazie grupowej, w której rywalizować będą w czterech grupach (13-15 sierpnia), osiem drużyn awansuje do rundy pucharowej Major. Ta zostanie rozegrana w Paris Expo – Porte de Versailles, w hali nr 4, w dniach 17-19 sierpnia i będzie otwarta dla publiczności. Ćwierćfinały odbędą się 17 sierpnia, półfinały – 18 sierpnia, a wielki finał – w niedzielę, 19 sierpnia.

Polscy widzowie będą mogli oglądać transmisję z rundy pucharowej na oficjalnym polskim kanale Rainbow Six na Twitchu. Rozgrywki komentować będą Karol „Alban” Pakosz i Piotr „Husarius” Szymański.

Oprócz zaciekłego turnieju głównego, podczas Six Major Paris odbędą się też dwa niepowtarzalne starcia pokazowe – Showmatch w sobotę, 18 sierpnia, z udziałem zaskakujących gości, oraz All-Star Match, w którym wezmą udział najlepsi zawodowi gracze Tom Clancy’s Rainbow Six. To ostatnie starcie odbędzie się tuż przed wielkim finałem, w niedzielę, 19 sierpnia. Dodatkowo podczas Six Major Paris odbędzie się też premiera filmu dokumentalnego „Another Mindset”, przedstawiającego historie najsłynniejszych członków społeczności i najbardziej zaawansowanych graczy, których życie zmieniło się za sprawą Rainbow Six Siege. Pojawią się w nim między innymi Niclas „Pengu” Mouritzen (członek PENTA Sports) czy Nicolle „Cherrygumms” Merhy (właścicielka Black Dragons), a premiera odbędzie się przed wielkim finałem, w niedzielę, 19 sierpnia.

Wreszcie, Six Major Paris będzie okazją do ujawnienia nowej zawartości, podczas dedykowanych paneli. Sobotni Esports Panel ujawni więcej szczegółów na temat samej sceny e-sportowej Tom Clancy’s Rainbow Six, w tym finałów 8. sezonu Pro League w Rio de Janeiro, w Brazylii oraz Six Invitational 2019. Niedzielny Game Panel w pełni ujawni nadchodzącą aktualizację Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege, „Operację Grim Sky”.

Oto pełna lista drużyn, które zakwalifikowały się do Six Major Paris:

 • ELEMENT MYSTIC (APAC): Ta południowokoreańska organizacja zebrała swój skład w kwietniu, ale jej gracze brali udział w Pro League już od początku rozgrywek w obszarze Azji-Pacyfiku. Nie przybyli tu dla zabawy.
 • EVIL GENIUSES (NA): Zwycięzcy Six Invitational 2017 (pod nazwą „Continuum”) są jedną z najbardziej doświadczonych drużyn na scenie. Osiągają stałe sukcesy na arenie międzynarodowej.
 • FAZE CLAN (LATAM): Mają w szeregach doświadczonych graczy, znanych z umiejętności i agresywnej taktyki. Będą jedną z 4 brazylijskich drużyn, biorących udział w Six Major Paris – jest to najczęściej reprezentowane państwo.
 • FNATIC (APAC): Fnatic będą dumnie reprezentować część australisjko-nowozelandzką regionu Azji-Pacyfiku. Dominowali w niej przez ostatnie sezony, a grupę B zakończyli na 2. miejscu.
 • IMMORTALS (LATAM): W trudnej grupie zmierzyli się z Millenium, Evil Geniuses i Element Mystic – ci Brazylijczycy nareszcie mają szansę pokazać się podczas międzynarodowego turnieju LAN.
 • MILLENIUM (EU): Miejsce w Major zdobyli dzięki dobrym występom w finałach 7. sezonu. Mogą liczyć na wsparcie miejscowej publiczności w Paryżu, gdyż są jedną z trzech zakwalifikowanych drużyn francuskich.
 • MOCK-IT ESPORTS (EU): Zaskakujący zwycięzcy „Coupe de France”, Mock-It zapewnili sobie udział po turnieju francuskim, przede wszystkim dlatego, że pierwsza edycja Six Major rozgrywana jest w Paryżu.
 • NINJAS IN PYJAMAS (LATAM): Ninjas in Pyjamas przestają się droczyć – Julio i jego koledzy są na scenie, aby zdobywać trofea i chwałę. Dostali się do finałów poprzez kwalifikacje online w Ameryce Łacińskiej.
 • NORA-RENGO (APAC): Zespół ten pochodzi z Japonii i charakteryzuje się spektakularnym stylem gry. Będzie jeszcze lepiej, bo dołączył do nich były zawodnik eINs, ShiN.
 • OBEY ALLIANCE (NA): Skys, Bosco i ich koledzy pokonali Mousesport w kwalifikacjach online w Ameryce Północnej. Ich udział jest zaskoczeniem, ale mają wystarczające doświadczenie, aby zaskakiwać dalej!
 • ORGLESS (EU): Może i nie są zorganizowani, ale talentu im nie brakuje. Po rywalizacji jako „Charity Nerds” podczas Dreamhack Valencia, dostali się do finałów, zwyciężając w kwalifikacjach europejskich.
 • PENTA SPORTS (EU): Najbardziej utytułowany zespół w historii Tom Clancy’s Rainbow Six. Jako mistrzowie świata Six Invitational 2018, automatycznie zapewnili sobie udział w Six Major Paris.
 • ROGUE (NA): Choć nie są tak znani, jak Evil Geniuses, Rogue zawsze świetnie sobie radzą i biorą udział we wszystkich ważnych turniejach Tom Clancy’s Rainbow Six. Czy wreszcie dotrą do wielkiego finału?
 • TEAM LIQUID (LATAM): Jako mistrzowie 7. sezonu Pro League, Team Liquid awansował z grupy A z 1. miejsca, a w swoich szeregach ma jednych z najlepszych zawodników w regionie Ameryki Łacińskiej.
 • TEAM SECRET (EU): Ta europejska organizacja dopiero co zebrała skład, ale jej zawodnicy (3 Brytyjczycy, 2 Francuzi) nie są żółtodziobami. Wygrali Dreamhack Valencia i są obecnie jedną z najpopularniejszych drużyn.
 • TEAM VITALITY (EU): Po porażce w 7. sezonie, kwalifikacjach online i Coupe de France, ten francuski zespół zdobył 16. i ostatni bilet na Major, podczas epickiego DreamHack Valence!