IzakTV

Strona główna » Napięta sytuacja w Astralis. Dotychczasowy trener odejdzie z drużyny?

Napięta sytuacja w Astralis. Dotychczasowy trener odejdzie z drużyny?

Autor: Michał Maćkowski

Szokujące wiadomości dotyczące Astralis ujrzały światło dzienne. Najprawdopodobniej duńska organizacja wraz z końcem kontraktu straci swojego trenera, a być może również innych zawodników.

Wiemy, że Astralis odkąd odszedł do Ninjas in Pyjamas Nicolai device⁠” Reedtz poszukuje swojej dobrej formy. Duński zespół prezentuje w ostatnim czasie bardzo mieszane wyniki. Teraz według najnowszych informacji od HLTV dowiedzieliśmy się, że podobno pomiędzy zespołem a organizacją od kilku miesięcy narasta napięcie. To najprawdopodobniej spowoduje odejście dotychczasowego trenera.

Jak podaje serwis HLTV  Danny “⁠zonic⁠” Sørensen rozważa opuszczenie Astralis wraz z końcem jego kontraktu, który trwa do 31 grudnia tego roku. Powodem tego ma być napięcie pomiędzy organizacja, a zawodnikami, którym także kończą się z końcem tego roku kontrakty. Jedynym graczem z dłuższą umową jest  Lucas “Bubzkji⁠” Andersen, który po dołączeniu do zespołu w 2020 roku podpisał dwuletni kontrakt. 

Co ciekawe organizacja już podobno rozgląda się za nowym trenerem. Na liście potencjalnych kandydatów znalazł się aktualny szkoleniowiec Heroic Nicolai “HUNDEN” Petersen. Sprawa pomiędzy zawodnikami, a zarządem może odbić się szerokim echem, a co za tym idzie sporymi przetasowaniami na przełomie 21/22 roku.

Warto przypomnieć, że Danny “zonic⁠” Sørensen w 2019 roku otrzymał nagrodę za najlepszego esportowego trenera, kiedy to wraz ze swoim zespołem zgarniał praktycznie wszystkie najważniejsze trofea i zdominował światową scenę CS:GO.