Natus Vincere w półfinale DreamHack Masters Marseille

Autor: Paweł Wilk
S1mple

Pierwszy sobotni ćwierćfinał DreamHack Masters Marseille 2018 właśnie dobiegł końca. Natus Vincere dość pewnie poradziło sobie z Mousesports i zapewniło sobie grę w półfinale.

Rywalizacja obu ekip zaczęła się na Mirage’u, czyli wyborze Mousesports. Niestety Tomáš ”oskar” Šťastný i spółka już w pierwszych rundach mieli ogromne problemy ze skutecznym atakiem na świetnie broniących się zawodników Na’Vi. W pierwszej połowie popularne Myszki potrafiły zdobyć tylko trzy oczka, czym mocno skomplikowali swoją sytuację po zmianie stron. Zespół Šťastný’ego dominował w drugiej części meczu, ale to nie wystarczyło, by odrobić straty. Ostatecznie udało się doprowadzić do wyniku 9:16.

Dużo więcej emocji oglądaliśmy na Inferno. Świetne cztery zabójstwa Chrisa ”chrisJa” de Jonga w pistoletówce dały jego formacji cenną przewagę na starcie. Agresywna gra rosyjsko-ukraińskiej drużynie szybko doprowadziła do remisu, jednak strona broniąca w końcu znalazła sposób na świetną dyspozycję Aleksandra ”s1mple’a” Kostylieva. W konsekwencji spotkanie mocno nam się wyrównało i do samego końca nie było wiadomo, kto wyjdzie na prowadzenie. Ostatecznie na krótką przerwę minimalnie prowadząc, udawali się reprezentanci Mouz. W drugich piętnastu rundach obraz gry nam się nie zmienił i oba składy do samego końca rywalizowały o zwycięstwo. W regulaminowym czasie mieliśmy remis 15:15, dlatego potrzebna była dogrywka. Ta dość łatwo padła łupem Natus Vincere, które wynikiem 2:0 zapewniło sobie grę w półfinale.

Natus Vincere 2:0 Mousesports

de_Mirage – 16:9
de_Inferno – 19:15

W kolejnym meczu DreamHack Masters Marseille 2018 zobaczymy Cloud9 i Gambit. Rywalizacja powinna rozpocząć się o 12:40, a zobaczyć ją będzie można na kanale Gamertv_pl.