Natus Vincere wyeliminowane z wiosennych finałów BLAST Premier Europe

Autor: Marcin Kapusta

Vitality nadal w grze o triumf. Francuzi zwyciężyli z Natus Vincere, wyrzucając Rosjan za burtę wiosennych finałów BLAST Premier Europe!

Ekipa znad Sekwany już dziś o 16:30 podejmie FaZe Clan w ramach drabinki przegranych. Zwycięzca tej batalii awansuje do wielkiego finału tegorocznej wiosennej edycji BLAST Premier Europe Finals. Drużyna CIS za zajęcie czwartego miejsca zainkasowała 20 tysięcy dolarów.

Mieliśmy być świadkami zaciętego starcia s1mple’a z ZywOo, jednak na wierzch wybijali się bohaterowie drugoplanowi, tacy jak apEX czy electronic. Na bezpośrednie starcie dwóch najlepszych graczy CS:GO 2019 roku będziemy musieli jeszcze poczekać.

🇫🇷 Vitality 2-1 Na’Vi 🇷🇺

Inferno (10:16)

Francuzi wygrali pierwszą pistoletówkę po stronie atakującej, dzięki czemu objęli prowadzenie. Rosjanie nie dawali się tak łatwo, bowiem na początku spotkania ekipy szły cios za ciosem. Przy wyniku 4-5, ZywOo i spółka szybko odskoczyli, kończąc pierwszą połowę 10-5. Druga pistoletówka wpadła na konto formacji s1mple’a, przez co wygrali cztery następne rundy i prawie zremisowali z rywalami. Bezradne Vitality po zmianie stron nie wygrało żadnej rundy, przez co Inferno wpadło na konto Rosjan, którzy zwyciężyli go wynikiem 16-10.

Overpass (16:6)

Drużyna znad Sekwany znakomicie rozpoczęła zmagania na Overpassie, ponieważ szybko objęła prowadzenie 4-0 i zakończyła pierwszą połowę rezultatem 12-3. Electronic i s1mple dzięki fenomenalnej interwencji utrzymali swój zespół przy życiu, odbierając rywalom dwie kolejne rundy, aby zwiększyć ich łączną liczbę do sześciu. Gdy w grze pojawiły się karabiny, Francuzi byli poza zasięgiem rosyjskiej ekipy, bowiem błyskawicznie zakończyli batalię na Overpassie wynikiem 16-6.

Nuke (16:11)

Nuke rozpoczął się w dokładnie taki sam sposób, jak miało to miejsce na Overpassie. ApEX i spółka rozpoczęli swoją dominację, obejmując przewagę 11-0 i kończąc pierwszą połowę wynikiem 12-3. Rosjanie obudzili się dopiero po zmianie stron, ponieważ zwyciężyli drugą pistoletówkę i wygrali pięć rund pod rząd, jednak straty były zbyt ogromne, by Na’Vi mogło dogonić rywali. Francuzi zabezpieczyli Nuke’a 16-11 i wyrzucili graczy Natus Vincere za burtę rozgrywek.