Natus Vincere wygrywa grupę C BLAST Premier Spring Groups

Autor: Krzysztof Sarna

Kolejny turniej w 2021 roku dobiegł końca. Trzecia z grup, jak i ostatnia, grupa C zmagań BLAST Premier Spring Groups zakończyła swoje. Najlepszy okazał się faworyt, Natus Vincere.

Przez wielu Natus Vincere było stawiane w roli faworyta grupy C i nie bez powodu. Ekipa z regionu CIS wygrała wszystkie możliwe mecze i tym samym wystąpi na BLAST Premier Spring Final.

W pierwszym starciu podziwiać mogliśmy FaZe i Liquid. Stawka była całkiem spora, ponieważ zwycięzca awansował do wielkiego finału grupy C oraz zapewnił sobie awans na BLAST Premier Spring Final. Gdy obie ekipy mierzyły się w piątek, wówczas lepiej wypadł Marcelo “coldzera” David i spółka. Nie inaczej zresztą było dzisiaj. Jedynie na Nuke’u mogliśmy oglądać wyrównaną walkę. Liquid nieco może sobie pluć w twarz, ponieważ prowadził już 13:10 czy 14:13, ale potrzebna była dogrywka. W niej lepiej wypadło FaZe i tym samym napędzone zwycięstwem na pierwszej mapie, przejechało się później po FalleNie i spółce na Inferno.

W wielkim finale faworyt całej grupy C nie zawiódł. Natus Vincere w dwóch mapach rozprawiło się z FaZe. Mecz wystartował na Duście, a po pierwszej połowie Aleksandr “s1mple” Kostyliev i spółka prowadziła już 12:3. Po zmianie stron jednak oponent zdołał się zbliżyć do stanu 12:9. Jednak formacja z regionu CIS zdołała zwyciężyć cztery odsłony i objąć prowadzenie. Na Nuke’u z kolei to Na’Vi musiało gonić, ponieważ zaczęło po stronie terrorystów i przegrywało 4:11. Jednak powrót do gry okazał się niesamowity, ponieważ rosyjsko-ukraiński kolektyw triumfował w dwunastu rundach z rzędu i tym samym wygrał całe spotkanie.

Wyniki BLAST Premier Spring Groups 2021 prezentują się następująco:

FaZe 2:0 Liquid – Nuke 22:20, Inferno 16:6

Natus Vincere 2:0 FaZe – Dust2 16:10, Nuke 16:11

Rozgrywki BLAST Premier Spring Groups 2021 dobiegły końca. W grupie C najlepsze okazało się Na’Vi, które nie przegrało ani jednego z trzech spotkań. Na BLAST Premier Spring Final wystąpi właśnie s1mple i spółka, a także FaZe. Z kolei Liquid będzie musiał walczyć w turnieju z serii Spring Showdown.