Natus Vincere wygrywa StarSeries I-League Season 5

Autor: Michał Maćkowski

Natus Vincere przed własną publicznością wygrywa kolejny sezon StarSeries. W finale pokonali wielką niespodziankę – NRG.

Finał StarSeries to był jedyny mecz w fazie play-off, który nie rozegrał się na trzech mapach. Spotkanie rozpoczęło się na Overpassie, gdzie w pierwszej połowie oglądaliśmy bardzo wyrównaną rywalizację. Jednak po zmianie stron, gracze Natus Vincere przejęli inicjatywę, wygrywając pierwszą mapę 16:8.

Następnie przenieśliśmy się na Mirage, gdzie sytuacja się powtórzyła. W pierwszej połowie oglądaliśmy wyrównany pojedynek, który zakończył się wynikiem 9:6 dla Natus Vincere. Jednak w drugiej połowie ekipa Aleksandra “s1mple” Kostylieva nie dała żadnych szans rywalom, oddając im tylko jedną rundę i kończąc tę mapę wynikiem 16:7, natomiast całe spotkanie 2:0.

Natus Vincere vs NRG – 2:0

• Overpass (16:8)
  • Mirage (16:7)