Nerwowy mecz Virtus.pro z MVP PK zakończony zwycięstwem!

Autor: Paweł Wilk
Virtus.pro

Po niesamowitej walce Virtus.pro wygrało 2:1 z koreańskim MVP PK w ramach drugiej rundy StarLadder & i-League StarSeries Season 4.

Różnicę poziomów pomiędzy obiema drużynami pokazała mapa Train. Polacy zaczęli po stronie broniącej i bardzo łatwo zdobyli przewagę. Bezradni zawodnicy MVP PK mieli ogromne problemy ze zdobyciem rund, a w pierwszej połowie udało się wygrać tylko trzy starcia. Dużo lepiej było po zmianie stron, ponieważ Keun-chul “solo” Kang i spółka wygrali rundę pistoletową, a potem eko rywala. Z pełnym wyposażeniem Virtus.pro bardzo szybko zgarnęło brakujące oczka i wygrało 16:5.

Dużo ciekawiej zaczęła nam się mapa Azjatów, czyli Inferno. Szybki atak na bombsite B dał terrorystom przewagę, a skuteczna obrona bomby przekuła się w prowadzenie 1:0. Polacy szybko odpowiedzieli, bo w kolejnym starciu, z użyciem tylko pistoletów, zabili wszystkich przeciwników. Od tego momentu spotkanie bardzo nam się wyrównało i uspokoiło, jednak kolejne rundy trafiały głównie na konto MVP. Ostatecznie drużyna z Korei niespodziewanie prowadziła 9 do 6. W bardzo trudniej sytuacji znaleźli się rodacy po przegranej rundzie pistoletowej. “Solo” i spółka odskoczyli na sześciopunktową przewagę, którą ekipa Kubskiego po fenomenalnym comeback’u odrobiła. Po nerwowej końcówce Virtus.pro uratowało remis i doczekaliśmy się dogrywki. Ta została rozegrana świetnie przez MVP PK, które wygrało 19:16.

Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był Nuke. Pierwsze rundy, pomimo sporej nerwowości, trafiły na konto Virtus.pro. Rywal potrafił szybko odpowiedzieć dwoma zdobyczami, ale już w kolejnych podejściach brakowało mu pomysłu i pełnego wyposażenia. Świetna gra Filipa sprawiła, że VP miażdżyło bezradnego rywala. W pierwszej połowie MVP stać było na tylko cztery oczka. Kluczowe miały okazać się pierwsze pistolety. Te niestety trafiły na konto Koreańczyków, którzy zdołali mocno przybliżyć się do remisu. Ten pojawił się bardzo szybko, ponieważ “Solo” wraz z kolegami bardzo łatwo radzili sobie z Polakami. Po nerwowej końcówce i świetnej akcji NEO w ostatniej rundzie biało-czerwoni zdołali doprowadzić do remisu. Pierwszy zakończył się wynikiem 3:3, natomiast w drugim lepsi okazali się reprezentanci rosyjskiej organizacji 4:1.

Virtus.pro 2:1 MVP PK

Train – 16:5
Inferno – 16:19
Nuke – 22:19

Wszystkie informacje, wyniki oraz harmonogram StarLadder & i-League StarSeries Season 4 znajdziecie w naszej relacji.