Nie G2 ani fnatic! Ballista i starxo zagrają na VALORANT Masters

Autor: Michał Maćkowski
Ballista

UDAŁO SIĘ! W pełni polski zespół reprezentujący barwy Ballista Esport zagra na VALORANT Masters, w turnieju gdzie pula nagród wynosi 150 000$! Do turnieju awansował także Patryk” starxo” Kopczyński.

Wczoraj smuciliśmy się porażką G2, a dzisiaj możemy się cieszyć pełnym polski składem na VALORANT Masters. Ballista mimo że nie była stawiana w roli faworyta, zaskoczyła i pokonała fnatic w decydującym meczu i zapewniła sobie udział w zawodach z pulą nagród 150 000$.

Ballista już od pierwsze mapy (Heaven) postawiła rywalom wysoką poprzeczkę, bowiem w jednym momencie wygrywała aż 6:2. Jednak idealnego tempa nie udało się podtrzymać, co niestety spowodowało powrotem fnatic do gry i doprowadzeniem do remisu. Po zmianie stron swój koncerty rozgrywali już tylko Polacy, którzy wygrali mapę 13:8.

Po chwili przerwy drużyny przeniosły się na BINDA, gdzie oglądaliśmy prawdziwy rollercoaster. Ekipa Mateusza “Morfana” Świętochowskiego w pewnym momencie przegrywała 7:10, jednak zdołała wrócić do gry, mimo że reprezentant fnatic – MISTIC robił wszystko, co w jego mocy, aby do tego nie doszło. Polacy byli bardzo blisko, aby wcześniej zapewnić sobie awans, jednak zabrakło kilku milisekund do rozbrojenia spike. Ostatecznie do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, w której nasi rodacy nie dali już szans rywalom i wygrali 14:12.

Ballista vs fnatic – 2:0

• Heaven – 13:8
  • Bind – 14:12

Pewny gry w VALORANT Masters jest także Patryk “starxo” Kopczyński, który wraz ze swoim zespołem Raise Your Edge Gaming pokonał OG wynkiem 2:0 i zapewnił sobie miejsce w turnieju. To oznacza, że w zawodach zobaczymy aż sześciu Polaków, w tym jeden zespół w pełni złożony z zawodników znad Wisły.