IzakTV

Strona główna » Nie ma Kjaerbyego, nie ma też HYENAS. Duńska drużyna została rozwiązana!

Nie ma Kjaerbyego, nie ma też HYENAS. Duńska drużyna została rozwiązana!

Autor: Marcin Kapusta

Wczorajszego dnia Markus “Kjaerbye” Kjaerbye zakończył profesjonalną karierę w CS:GO, opuszczając tym samym HYENAS. Dzisiaj duńska drużyna rozpadła się, a jej dotychczasowi gracze zostali wolnymi agentami!

HYENAS powstało pod koniec marca bieżącego roku z inicjatywy Nicklasa “gade’a” Gade’a, Philipa “aizy’iego” Aistrupa oraz Markusa “Kjaerbyego” Kjaerbyego. U boku byłych reprezentantów North znaleźli się Fredrik “Fessor” Sørensen i Johannes “b0RUP” Borup, znany z występów w Heroic. “Po tym, jak North zakończyło działalność, zacząłem rozmawiać z Kjaerbyem i aizym o możliwej przyszłości i stworzeniu nowego projektu. Chcieliśmy znaleźć nasze podejście do gry i ustalić, z jakimi typami zawodników chcemy grać i co chcielibyśmy osiągnąć. Myślę, że wszyscy z nas wyrównali swoje oczekiwania i standardy, co jest naprawdę świetną sprawą” – mówił wówczas gade.

Duński kolektyw przez ponad trzy miesiące rywalizował na CS-owej arenie i w tym czasie wywalczył m.in. wicemistrzostwo europejskiego FunSpark ULTI 2021. Wyniki w większości prezentowały się jednak nie najlepiej. Trzeba przyznać, że odległe lokaty w turniejach pokroju Spring Sweet Spring czy EDC, nie były dobrym prognostykiem na przyszłość.  Ponadto wczoraj jeden z założycieli projektu, Markus “Kjaerbye” Kjaerbye ogłosił zakończenie swojej profesjonalnej kariery w CS:GO. 

Głównym powodem rozwiązania HYENAS wcale nie było odejście Kjaerbyego, lecz brak wsparcia ze strony organizacji. Drużyna figurowała na scenie przez ponad trzy miesiące, lecz nikt nie był zainteresowany jej usługami, więc finalnie tak się to skończyło. “Było fajnie, ale przedyskutowaliśmy sobie pewne aspekty i decyzja o rozwiązaniu wydawała się właściwa dla wszystkich.” – przyznał gade za pośrednictwem Twittera.

Następujący gracze poszukują nowych ofert indywidualnych:

  • 🇩🇰 Philip “aizy” Aistrup
  • 🇩🇰 Nicklas “gade” Gade
  • 🇩🇰 Fredrik “Fessor” Sørensen
  • 🇩🇰 Johannes “b0RUP” Borup (aktualnie związany kontraktem z Heroic)