IzakTV

Strona główna » Nie tylko Neo straci miejsce w FaZe? Guardian na wylocie?

Nie tylko Neo straci miejsce w FaZe? Guardian na wylocie?

Autor: Paweł Wilk
NEO FaZe

Jeszcze w trakcie trwania StarLadder Major 2019 Berlin pojawiały się głosy o potencjalnym zakończeniu współpracy FaZe Clan z Filipem “neo” Kubskim. Teraz, gdy drużyna nie bierze udziału w rozgrywkach, wraca temat zmian.

Według Alexey’a “OverDrive’a” Birukova niegdyś europejski super team zdecyduje się na roszady, ale nie będą one dotyczyć wyłącznie byłego zawodnika Virtus.pro. Zdaniem Rosjanina słabe notowania w FaZe ma Ladislav “GuardiaN” Kovács i to właśnie on także będzie musiał ustąpić miejsca. Słowak swoją przygodę z amerykańską organizacją rozpoczął w sierpniu 2017 roku, gdy niespodziewanie pożegnał się z Natus Vincere. Przez te lata doświadczony snajper prezentował stabilną formę i wielokrotnie to ona ratował swoich kolegów z opałów. Ostatnio jednak 28-latek wypadł z formy, co było widać podczas Majora w Berlinie. FaZe nie awansowało do etapu pucharowego i nie utrzymało statusu Legendy.

Teraz przyszła pora na rozliczenie wyników, na czym nie skorzystają Kubski i Kovács. Odejście dwóch strzelców będzie wiązać się z koniecznością znalezienia ich następców. Pierwszym ma zostać Marcelo “coldzera” David, co na pewno nie dziwi kibiców, natomiast piątym ogniwem FaZe może być Aleksi “Aleksib” Virolainen, który niedawno oficjalnie ogłosił rozstanie z ENCE.

Potencjalny skład FaZe Clan po zmianach:

  • Håvard “rain” Nygaard
  • Nikola “NiKo” Kovač
  • Olof “olofmeister” Kajbjer
  • Marcelo “coldzera” David
  • Aleksi “Aleksib” Virolainen
  • Janko “YNk” Paunović – trener