IzakTV

Strona główna » Nie tylko seniorzy, czyli wszystko o DreamHack Winter 2017

Nie tylko seniorzy, czyli wszystko o DreamHack Winter 2017

Autor: Patryk Gwarek

Na pewno słyszałeś o seniorach chcących zagrać na DreamHacku, ale nie znasz szczegółów? Tu się o nich dowiesz, a przy okazji poznasz zakamarki  głównego turnieju – tego profesjonalnego.

 

DreamHack przyzwyczaił nas do organizacji cyklicznych eventów. Jest to już dziewiąta impreza w tym roku spod skrzydeł esportowego potentata, inaugurująca cały rok. Tym razem przyjdzie nam oglądać pojedynki w macierzy tego konwentu, w Szwecji – Jönköping. Grudniowe wydanie największej imprezy lanowej pozwoli również na śledzenie rozgrywek w PUBG, czy też Fortnite. Jednak nie tylko szybko nabierające popularności battle royale, będzie można zobaczyć, ale także wiele innych esportowych tytułów – listę wszystkich gier można znaleźć tutaj. Organizator przygotował masę pomniejszych rozgrywek otwartych dla każdego, w “stylu” BYOC. W końcu DreamHack jest przede wszystkim zjazdem miłośników, którzy chcą pograć offline – na lanie. Tak jak nasi seniorzy z Silver Snipers, którzy zjadą, by sprawdzić się w otwartym turnieju Counter – Strike’a.

Jeśli będziecie mieli chwilę i odpowiednią ilość gotówki, by wyjechać do Szwecji to możecie sami się zmierzyć z ekipą Tommy’ego “Potti” Ingemarssona – zapraszają do rywalizacji.

Włodarze imprezy są zadowoleni z aktywizacji starszych wiekiem pasjonatów.

Część profesjonalna.

Przejdźmy do głównej atrakcji – profesjonalnego turnieju Counter – Strike. Oprócz tego, że DreamHack przyzwyczaił nas do bycia ogromnym lanem “dla każdego” to także stał się synonimem niskiej puli nagród pieniężnych. Tak też jest w tym przypadku, pula to jedynie 100 000 dolarów. Skutkiem tak niskiej gaży jest to, że nie zobaczymy wszystkich “najlepszych” zespołów. CS’owa część lana zaczęła się od problemów. Liquid i Fnatic musiało zrezygnować, oba zespoły z tego samego powodu – “przepełnionego harmonogramu”. Jak widać dzieje się dobrze w esporcie i drużyny mają w czym wybierać. W ich miejsce wskoczyło Envy i BIG. Spójrzmy zatem, jak wyglądają wszyscy uczestnicy i do której grupy zostali przydzieleni:

GRUPA A GRUPA B
GambitBIG
Heroicmousesports
Natus VincereEnVyUs
Rise NationNorth Academy

 

Największym faworytem wydaje się Natus Vincere; wystąpią pierwszy raz na lanie z nowym zawodnikiem Denisem “electronic” Sharipovem, więc na pewno będą solidnie przygotowani, a ich morale niewątpliwie są wielkie, ponieważ kilka dni temu większością swojego zespołu wygrali finały regionalne WESG. Dodatkowo Na’Vi w grupie będzie miało “spotkanie na szczycie” z Gambit, jak wiemy – jakiś czas temu Danylo “Zeus” Teslenko opuścił Kazachów i “Dosie” by dołączyć do “Żółtych”. Taki pojedynek bez wątpienia będzie nacechowany emocjami, co czyni go wielkim testem dla kapitana ukraińskiej organizacji. Za to w drugiej grupie najlepiej wyglądają  mousesports  oraz EnVyUs –  te drużyny mogą być zagrożeniem dla reszty stawki. Zespołem, który najszybciej odpadnie – zdaje się Rise Nation. Amerykańska organizacja nie jest światowej sławy i nie ma szczególnych osiągnięć. Przypominamy, że zeszłorocznym zwycięzcą DreamHack Winter był Gambit, lecz  jeszcze wtedy we “władaniu” “Zeusa“. Wraz z  jego odejściem forma drużyny notuje tendencję spadkową.

Po etapie grupowym, gdzie będzie obowiązywać zasada podwójnej eliminacji – dwa najlepsze zespoły z obu grup awansują do rozgrywek finałowych, które zaś są pojedynczej eliminacji.

Organizatorzy zadbali o odpowiednią zapowiedź, czego skutki widać poniżej.
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=6Y0Ro2u-TAQ?rel=0]

O rozrywkę na angielskiej transmisji zadbają znane nam osoby m.in.  Lauren “Pansy” Scott, czy też profesjonalny zawodnik Jacob “Pimp” Winneche, który będzie ekspertem na analyst desku.

Angielski stream będzie można znaleźć po tym linkiem, za to polski pod tym.

Rozgrywki rozpoczną się już pierwszego grudnia, oto cały harmonogram:

Piątek, 1 grudzień – rozgrywki w trybie BO1, dwóch zwycięzców grup automatycznie awansuje do półfinałów.

 • 12:00 Gambit vs. Canada Rise Nation
 • 13:30  mousesports vs.  North Academy
 • 15:00  Heroic vs. Natus Vincere
 • 16:30  BIG vs.  EnVyUs
 • 18:00 Mecz zwycięzcy Grupy A
 • 19:30 Mecz zwycięzcy Grupy B

Sobota, 2 grudzień – rozgrywki w trybie BO3.

 • 10:00  Mecz eliminujący Grupy A
 • 13:00 Mecz eliminujący Grupy B
 • 16:00 Mecz decydujący Grupy A
 • 19:00 Mecz decydujący Grupy B

Niedziela, 3 grudzień. – rozgrywki w trybie BO3.

 • 12:00 #1 Półfinał
 • 15:00 #2 Półfinał
 • 19:00 Wielki Finał

Warto też wspomnieć, gdzie będzie rozgrywane wydarzenie, a w nadzwyczaj klimatycznym miejscu – Ericsson Globe. Arena ta ma pojemność 16 000 osób.