Niespodzianka! x-kom AGO eliminuje Arcy i zagra w finale Mistrzostw Polski!

Główny faworyt ESL Mistrzostw Polski – ARCY – potknęło się już na pierwszej przeszkodzie! x-kom AGO pokonało ekipę TaZa 2:1 i to Jastrzębie pofruną do jutrzejszego finału!

VERTIGO

x-kom AGO w wielkim stylu rozpoczęło pierwszą rundę półfinału na Vertigo – Damian “Furlan” Kiślowski zdobył ACE’a. To po prostu trzeba zobaczyć:

Jastrzębie długo podtrzymywały bardzo wysoką formę, ale chyba nikt się nie spodziewał takiego pogromu – prowadzenia 10:0! W końcówce pierwszej połowy ARCY zdołało się jednak przebudzić i podratować wynik na 4:11. Po zmianie stron kolejna pistoletówka padła jednak znowu łupem x-kom AGO. Furlan i spółka wygrali ponadto trzy kolejne rundy, przez co mieli aż jedenaście punktów mapowych. Wówczas stało się coś niesamowitego – drużyna TaZa krok po kroku zaczęła odrabiać straty. Cały zespół ARCY grał bardzo równo, a każdy z zawodników potrafił wziąć odpowiedzialność na swoje barki i ugrać rundę. W końcu rallen i spółka doprowadzili do zaskakującego wyniku 13:15. Wówczas jednak x-kom AGO zdołało obronić bombsite A tym samym kończąc mapę wynikiem 16:13. Tego zwycięstwa nie byłoby jednak bez Furlana, który był bezsprzecznie najlepszy na serwerze – k/d 31-20 i rating 1.63 najlepiej o tym świadczą.

NUKE

Drugą mapą pojedynku był Nuke. ARCY musiało tutaj wygrać, jeśli marzyło o awansie do finału. Poza pistoletówką drużyna TaZa nie miała jednak udanego początku, ponieważ po kilku minutach przegrywała już 1:4. Trzeba jednak zaznaczyć, że to x-kom AGO grało po łatwiejszej stronie – CT. ARCY mimo to zdołało wygrać pierwszą połowę 8:7. Po zmianie stron rallen i spółka wygrali ponownie pistolety, a następnie pięć kolejnych rund, zapewniając sobie już dosyć sporą przewagę. x-kom AGO zdołało podreperować wynik i dobić do 10 wygranych punktów, ale ostatecznie musiało uznać wyższość rywala, przegrywając 10:16. Na serwerze wyróżniał się duet rallendycha, który razem miał aż 49 fragów. Całą mapę zakończył symbolicznie najlepszy gracz – Rodowicz.

DUST2

O wszystkim musiała zadecydować legenda – Dust2. Początek przypominał Nuke’a – tu również pistolety padły łupem ARCY, jednak w kolejnych rundach rządzili x-komu AGO. Nie rządzili jednak na długo, bowiem oddali panowanie na serwerze już w 5. rundzie, kiedy to zaczęła się era ARCY. Można powiedzieć, że obie drużyny wyprzedzały się wzajemnie przez całą pierwszą połowę, ale to ostatecznie zespół TaZa prowadził 8:7. Po zmianie stron Jastrzębie okazały się lepszymi obrońcami bs’ów niż Arystokracja i szybko zaczęły budować przewagę. ARCY wzięło się jednak do roboty przy wyniku 10:13, a by zobrazować jak ciężka była to walka, najlepiej pokazać clutch TaZa, który z 18hp zdołał obronić podłożoną bombę przed dwoma rywalami.

Nawet jednak takie heroiczne zagrania nie były wystarczające na AGO. GruBy i spółka wzięli się w garść w końcówce spotkania, wygrali trzy ostatnie rundy i ostatecznie zwyciężyli 16:14. Na brawa zasługuje przede wszystkim Furlan, który utrzymał nerwy na wodzy przy wyniku 13:14, zastrzelił dwóch rywali i rozbroił bombę w sytuacji 1vs1 z TaZem. Na przekroju całego spotkania błyszczała jednak tylko jedna gwiazda – Dominik “GruBy” Świderski, który z 30 fragami i ratingiem 1.53 przyćmił resztę zawodników na Duście.

x-kom AGO

Mapa 3

ARCY

16

Dust2

14

Teraz x-kom AGO czeka na swojego rywala w finale. Będzie to zwycięzca meczu Wisła All in! Games Kraków kontra Illuminar Gaming. Można także powiedzieć, że projekt x-kom AGO na razie sprawdza się doskonale, czego idealnym dowodem jest właśnie dzisiejszy mecz. Doświadczenie połączone z młodością zapewniło bowiem drużynie z Gniazda awans do finału, a w kluczowych rolach GruBy i Furlan pokazali, że są niekwestionowanymi filarami drużyny.