Niespodzianki na IEM Katowice. Heroic odpada, a Liquid pokonuje Vitality

Autor: Krzysztof Sarna
Fallen

Niespodzianki, niespodzianki i jeszcze raz niespodzianki. Tak można określić sobotnie mecze z godziny 15:30 fazy grupowej IEM Katowice 2021. Heroic przegrało z Gambit i pożegnało się z turniejem, a Liquid pokonał Vitality i awansował do etapu pucharowego.

Trzeba przyznać, że mecze z godziny 15:30 obfitowały w niespodzianki. W fazie pucharowej zameldował się Liquid, który wygrał z Vitality. Mecz zakończył się po trzech mapach, jednak po pierwszej, którą był Nuke nic nie zwiastowało porażki francuskiej organizacji. Jednak już wtedy wiedzieliśmy, że będzie ciężko, ponieważ Gabriel “FalleN” Toledo i spółka doprowadzili do dogrywki. Na Vertigo i Mirage’u drużyna z Mirage’u rozpracowała “Pszczółki” i dzięki temu zameldowała się w fazie pucharowej. Natomiast francusko-belgijski kolektyw będzie musiał powalczyć w dolnej drabince grupy B.

W drugim spotkaniu z turniejem pożegnało się niespodziewanie Heroic. Gambit wybrał Overpassa, ale na nim przegrał do dwunastu. Jednak rzutem na taśmę udało się zwyciężyć Inferno, które było dość specyficzne. Formacja z regionu CIS prowadziła po pierwszej połowie 11:3, ale doprowadziła do nerwowej końcówki, ponieważ w pewnym momencie było już 15:14. Z kolei Mirage był już totalną przejażdżką ze strony 19. formacji świata. Tym samym Heroic, które na ten moment zajmuje szóstą lokatę w globalnym rankingu HLTV pożegnało się z rozgrywkami.

Wyniki sobotnich spotkań z godziny 15:30 IEM Katowice prezentują się następująco:

Liquid 2:1 Vitality – Nuke 16:19, Vertigo 16:10, Mirage 16:12

Gambit 2:1 Heroic – Overpass 12:16, Inferno 16:14, Mirage 16:3

Wszystkie niezbędne informacje o Intel Extreme Masters Katowice 2021 znajdziecie pod tym odnośnikiem.