Nine to Five 1: Illuminar i Wisła Kraków żegnają się z eventem, AVEZ awansuje do ćwierćfinałów

Autor: Marcin Kapusta

Niestety, ale tylko jedna z trzech polskich ekip przetrwała pierwszą rundę play-offów. Illuminar i Wisła All In! Games Kraków za burtą rozgrywek, AVEZ wciąż w walce!

Zawodnicy Białej Gwiazdy w bratobójczym spotkaniu polsko-polskim musieli uznać wyższość Ośmiornic, przez co zostali wyeliminowani i uplasowali się na 9/12 lokacie w klasyfikacji końcowej. Podopieczni Jędrzeja “bogdana” Rokity przeszli przez fazę grupową niepokonani i nie stracili ani jednej mapy. AVEZ już jutro o 09:00 podejmie rosyjskie Hard Legion w ramach ćwierćfinałów pierwszej edycji Nine to Five. Ekipę byaliego czeka ciężka batalia, ponieważ formacja ze wschodu jest najwyżej sklasyfikowaną w tym turnieju, bowiem zajmuje 29 miejsce w rankingu HLTV.

Illuminar i tzw. problemy Najmana. Snax i spółka odpadli w pierwszej rundzie play-offów, przegrywając z wyżej notowanym Syman Gaming. Warto dodać, że podopieczni Adriana “IMD” Piepera grali ze stand-inem. Paweł “reatz” Jańczak zakomunikował na Facebooku o swoich problemach zdrowotnych, jak i samą utratą zapału do gry. Narastające problemy skłoniły 25-latka do przejścia na ławkę rezerwowych, a dzisiaj w zmaganiach zastępował go Karol “rallen” Rodowicz, który jest wolnym agentem od czasu rozpadu ARCY w styczniu.

🇵🇱 AVEZ Esport 2-1 Wisła Kraków 🇵🇱

Train (12:16)

Pierwsze dwie rundy wpadły na konto AVEZ, jednak reprezentanci Białej Gwiazdy odpowiedzieli natychmiast, dogonili rywali i objęli prowadzenie. Później obie ekipy szły łeb w łeb, a pierwsza połowa zakończyła się minimalną przewagą dla Wisły Kraków. Po zmianie stron wszystko zaczęło układać się po stronie krakowskiej organizacji, ponieważ zgarnęła pistoletówkę i kilka cennych rund, powiększając swoją kontrolę nad mapą. Ośmiornice mimo próby powrotu nie podołały wyzwaniu, a ekipa SZPERA zabezpieczyła batalię na Trainie wynikiem 16-12.

Nuke (16:13)

Zespół byaliego doskonale wszedł w pojedynek na Nuke’u, ponieważ szybko zdominował rywali w pierwszej połowie i objął prowadzenie 12-3. Po zmianie stron rolę się odwróciły. Reszta wydawała się już czystą formalnością, jednak zawodnicy Wisły pokazali swój koci pazur i rozpoczęli passę sukcesów, jednak nie zdołali dogonić oponentów, którzy mieli ogromną przewagę i ostatecznie Nuke wpadł w ręce podopiecznych bogdana, którzy zwyciężyli go wynikiem 16-13.

Vertigo (16:3)

Zmagania na Vertigo zaczęły się w taki sam sposób, jak miało to miejsce na poprzedniej mapie. Ośmiornice zdominowały rywali w pierwszej połowie 12-3, a zespół krakowskiego klubu nie dał rady powtórzyć takiego widowiska, które mogliśmy oglądać na Nuke’u. Jedqr i spółka po zmianie stron nie zdołali zwyciężyć ani jednej rundy, a AVEZ zabezpieczyło Vertigo wynikiem 16-3.

🇰🇿 Syman 2-1 Illuminar 🇵🇱

Mirage (16:7)

Kazachska formacja doskonale weszła w pojedynek na Mirage’u, ponieważ szybko objęła prowadzenie i zakończyła pierwszą połowę rezultatem 11-4. Illuminar po zmianie stron próbowało powrócić do spotkania, jednak los był już przesądzony. Syman po dość jednostronnej potyczce zwyciężyło pierwszą mapę wynikiem 16-7.

Train (8:16)

Train wydawał się być bardzo zacięty, przynajmniej na początku. Pierwsza połowa zakończyła się minimalnym prowadzeniem zespołu ze wschodu, jednak druga połowa była pokazem dominacji ze strony naszej rodzimej drużyny. Snax i spółka po zmianie stron zwyciężyli dziewięć rund z rzędu, przez co zabezpieczyli Traina 16-8 i doprowadzili do rozegrania trzeciej mapy.

Overpass (16:9)

O losie Polaków przesądzić miał Overpass, w którym również początkowo obie organizacje szły cios za ciosem, a pierwsza połowa zakończyła się jednorundową przewagą do Illuminar. Po zmianie stron Syman podniosło poprzeczkę i zdominowali Polaków, którzy zdołali wygrać tylko jedną rundę. Overpass wpadł na konto ekipy z regionu CIS, która zwyciężyła go wynikiem 16-9 i tym samym wyrzuciła naszych rodaków za burtę rozgrywek.