Ninjas in Pyjamas za mocne na M1X

M1X nie zdołał pokonać Ninjas in Pyjamas w finale drabinki ECS Season 8 Week 3. Tym samym tudsoN i spółka nie otrzymali kwalifikacji na Finały ósmego sezonu.

Mecz rozpoczął się na Overpassie od bardzo dobrej passy NiPu. Pierwsza połowa przebiegała jednak bardzo schematycznie, a obie drużyny wymieniały się serią zwycięstw. Na półmetku rywalizacji na tej mapie NiP prowadził 9:6, a po zmianie stron wygrana pistoletówka otworzyła im jeszcze lepszą perspektywę na resztę spotkania. Przy wyniku 6:12 M1X ruszył do odrabiania strat i doprowadził nawet do rezultatu 11:12. NiP jednak wówczas powrócił do świetnie zorganizowanej defensywy i ostatecznie wygrał 16:12. Tabelę Szwedów otwierał oczywiście Nicolas “Plopski” Gonzalez, który od kilku tygodni jest wiodącą postacią w zespole.

Drugą mapą był Dust2 – miejsce, gdzie M1X rozbił Tricked aż 16:6. Tym razem było jednak trudniej, szczególnie po stronie CT, kiedy NiP przeprowadzał bardzo udane ataki na oba bs’y. Pierwsza połowa po raz kolejny wpadła na konto foresta i spółki, tym razem Szwedzi prowadzili tylko jednym punktem. Po zmianie stron M1X świetnie prezentował się w roli atakujących, a owocem tego było wygranie tej mapy wynikiem 16:12. Znakomity występ zanotował tym razem sinnopsyy – Albańczyk miał świetne k/d na poziomie 29-18.

Decydującą mapą było Inferno. Tym razem NiP od samego początku nie pozostawiał złudzeń, która drużyna jest lepiej przygotowana do tej areny. Szwedzi wygrywali rundę za rundą, a rywalom pozwalali zgarnąć jedynie przysłowiowe ochłapy. Wszyscy z Ninjas in Pyjamas, z wyjątkiem f0resta, prezentowali bardzo wysoki poziom, dzięki czemu zakończyli mecz wynikiem 16:7. Tym samym to gracze ze Skandynawii są pewni wyjazdu na finały ECS Season 8.

Jak zaprezentował się tudsoN? Przeciętnie. Polak miał k/d na poziomie 46-55, a także rating 0.84. Był to czwarty wynik w jego zespole i dziewiąty na serwerze.

M1X 1:2 NiP – Overpass 12:16, Dust2 16:12, Inferno 7:16