NiP awansuje do wiosennych finałów BLAST Premier Europe

Autor: Marcin Kapusta

Ninjas in Pyjamas to ostatnia drużyna, która wywalczyła slota na wiosenne finały BLAST Premier. Już jutro Szwedzi rozpoczną zmagania na turnieju, którego pula wynosi 500 tysięcy dolarów!

Mecz o trzecie miejsce w BLAST Showdown zakończył się zwycięstwem szwedzkiej ekipy, która pewnie ograła duńskie MAD Lions 2-1 i zainkasowała tym samym 25 tysięcy dolarów. Już jutro o 16:30 NiP podejmie Natus Vincere w ramach ćwierćfinałów BLAST Premier Spring 2020 Europe Finals.

🇸🇪 NiP 2-1 MAD Lions 🇩🇰

Overpass (16:7)

Szwedzi zespół znakomicie rozpoczął zmagania na Overpassie, bowiem objął prowadzenie 5-0 po stronie atakującej. Później jednak Duńczycy obudzili się, a drużyny szły cios za ciosem. Ostatecznie to hampus i spółka zakończyli pierwszą połowę z trzyrundową przewagą. Druga pistoletówka wpadła w ręce nawwka, który zanotował trzy eliminacje i pomógł NiP wejść na prowadzenie. Ekipa AcilioNa po zmianie stron zdołała wygrać tylko jedną rundę, a Szwedzi zabezpieczyli Overpassa wynikiem 16-7.

Nuke (10:16)

Nie wiadomo od dziś, że Nuke to jedna z najsłabszych map Ninjas in Pyjamas (30% wygranych spotkań w ciągu ostatnich trzech miesięcy). MAD Lions objęło prowadzenie 4-0, jednak twist i spółka powrócili do meczu i stopniowo przejmowali przewagę. Wygrali drugą pistoletówkę, jednak nie dali rady ekipie sjuusha, która rozgrywała rundę force. Duńczycy zrujnowali ekonomię rywali i nieuchronnie zbliżali się do zwycięstwa, a NiP było bezradne. Zmagania na Nuke’u zakończyły się wynikiem 16-10 na korzyść AcilioNa i spółki.

Train (16:11)

Pierwsza pistoletówka wpadła w ręce MAD Lions, jednak Szwedzi wygrali rundę ze słabszym wyposażeniem, przez co objęli prowadzenie i zakończyli pierwszą połowę rezultatem 11-4. NiP wygrało drugą pistoletówkę, jednak ekipa Bubzkjiego nie powiedziała ostatniego słowa. Duńczycy rozpoczęli passę wygranych i byli bliscy powrotu, jednak szwedzka formacja przerwała comeback i zabezpieczyła Traina wynikiem 16-11.

Tym spotkaniem zakończyły się batalie w europejskim BLAST Premier Showdown. Klasyfikacja końcowa prezentuje się następująco: