NiP melduje się w półfinale DreamHack Masters Malmö

Autor: Paweł Wilk

Faworyci lokalnych kibiców nie zawiedli! Ninjas in Pyjamas po bardzo wyrównanym ćwierćfinale pokonało 2:1 Natus Vincere i zapewniło sobie miejsce w półfinale.

O tym, że de_train jest świetne przygotowane przez Natus Vincere, wiedzieliśmy od dawna. Przekonali się też o tym Szwedzi, którzy po stronie atakującej zdołali uzbierać tylko pięć rund. Aleksandr ”s1mple‘ Kostyliev i spółka nie mieli żadnych problemów, by po zmianie stron uzyskać sześć “oczek”. NiP w tym samym czasie odpowiedział tylko jedną rundą.

Podrażnieni Szwedzi musieli zagrać dużo lepiej, by utrzymać się w walce o półfinał. Niestety na de_nuke ponownie przegrywali 5:10. Świetna gra Williama ”drakena‘ Sundina sprawiła, że drużyna uwierzyła w sukces i doprowadziła do remisu 15:15. Nerwowa i wyrównana dogrywka padła łupem “Get_Right’a” i kolegów, którzy wygrali ostatecznie 22 do 20.

Doping fanów w Malmö Arena nie słabł, a Ninjas in Pyjamas zaczęło się rozkręcać na trzeciej mapie – de_mirage. Rewelacyjnie grający Fredrik ”REZ‘ Sterner otwierał zabójstwem wiele rund dla swojej ekipy. Ukraińsko-rosyjski skład nie był w stanie zatrzymać szybkich ataków Szwedów, którzy w pierwszej połowie wreszcie prowadzili 11 do 4. Po zmianie stron S1mple próbował odwrócić losy meczu, jednak to NiP ostatecznie zdobyło 16 punkt.

Ninjas in Pyjamas 2:1 Natus Vincere

de_train 6:16
de_nuke 22:20
de_mirage 16:8

W kolejnym ćwierćfinale oglądać będziemy Astralis i Gambit. Spotkanie powinno rozpocząć się około godziny 18:15.