NiP w półfinale!

Autor: Sergiusz Lelakowski

Po wczorajszej fazie grupowej, gdzie NiP nie pokazało się z najlepszej strony, dzisiejszy pojedynek ćwierćfinałowy z HellRaisers zapowiadał się niezwykle ciekawie. Niestety ukraińskiemu zespołowi nie udało się utrzymać formy z wczorajszych meczy, przez co gra była bardzo jednostronna.

Pierwsza mapa – de_dust2 – była oczywiście wyborem szwedzkiego zespołu, jednak nikt nie mógł spodziewać się aż takiego pogromu po pierwszej połowie – NiP nie dość, że wygrało 13 z 15 rund po stronie terrorystów, to dodatkowo wygrało drugą rundę pistoletową, co w zasadzie definitywnie przekreśliło i tak już szczątkowe szanse HR na podjęcie równej walki na tej mapie, która zakończyła się wynikiem 16-5 dla NiP.

HellRaisers wybrali mapę de_inferno, gdzie we wczorajszej fazie grupowej pokazali kawał dobrego CS’a. Biorąc pod uwagę fakt, że zaczęli grę po znacznie trudniejszej stronie terrorystów, wynik po pierwszej (10-5 dla NiP) połowie mógł napawać fanów Ukraińców optymizmem. Ponownie jednak przegrana druga runda pistoletowa oraz niezwykle wysoka forma prezentowana przez Patrik’a ‘f0rest’ Lindberg’a doprowadziły do pewnego zwycięstwa 16-6.

Szwedzi w półfinale spotkają się ze zwycięzcą spotkania Virtus.pro vs. PENTA Sports.