IzakTV

Strona główna » NiP zwycięzcą Europejskiego Minora. Szwedzi wracają na Majora po dwóch latach nieobecności

NiP zwycięzcą Europejskiego Minora. Szwedzi wracają na Majora po dwóch latach nieobecności

Autor: Rafał Rudnicki

To był naprawdę gorący, “bliski” turniej dla Ninjas in Pyjamas. Szwedzi nie bez problemów przebrnęli przez FACEIT Europe Minor, gwarantując sobie slota na nadchodzącym Majorze. Po zwycięstwie nie brakowało emocji, w tym łez.

Ostatnie miesiące nie były dla NiPu najłatwiejsze. Liczne zmiany, w wyniku których wymieniono większość legendarnej piątki, z początku nie dawały efektów. Zmiany były jednak potrzebne – NiP od czasu odpadnięcia w fazie grupowej ESL One Cologne 2016 nie miało już potem okazji do gry w najważniejszym turnieju w roku. To się jednak zmieni we wrześniu,  bowiem GeT_RiGhT i spółka zajęli najwyższą lokatę na Minorze, czyli ostatnim przystanku przed FACEIT Major London 2018.

Zrobiło się jednak gorąco już w fazie playoff, gdzie po batach od OpTic niebiesko-żółci spadli do drabinki przegranych. Tam z kolei w naprawdę emocjonującym meczu ze Sprout do ostatniej chwili pokazywali wolę walki – co zaowocowało ostatecznym awansem dalej. Z ENCE poszło już o wiele łatwiej i dzięki temu Ninjas in Pyjamas – tuż obok OpTic – awansowało do FACEIT Major 2018.

Znamy zatem wszystkie 24 drużyny, które zagrają w Londynie o 1 000 000$. Mowa o:

 – Gambit
– Space Soldiers
– Astralis
– North
– Rogue
– HellRaisers
– TyLoo
– OpTic
 – Vega Squadron
– BIG
– Liquid
– Virtus.pro
– compLexity
– Spirit
– Renegades
– NiP

Połowa z powyższej 16-tki dołączy potem do ośmiu najlepszych zespołów z ELEAGUE Major 2018 w Fazie Legend

– Cloud9
– Natus Vincere
– mousesports
– G2
– FaZe
– MIBR
– Winstrike
– fnatic