Nordavind za mocne dla Virtus.pro w meczu UCC Summer Smash

Autor: Paweł Wilk
Snatchie Virtus.pro

Drugie spotkanie zawodników Virtus.pro w ramach UCC Summer Smash nie zakończyło się tak jak pierwsze. Polacy po walce ulegli Nordavind.

Gracze dowodzeni przez Janusza ”Snaxa” Pogorzelskiego dobrze weszli w piątkową rywalizację na Mirage’u. Szybkie i zdecydowane ataki po stronie terrorystów pozwoliły wysunąć się na kilku punktowe prowadzenie. Norwegowie nie mieli pomysłu na skuteczną obroną, co skutkowało ledwie pięcioma oczkami w pierwszej połowie. Krótka przerwa pozytywnie wpłynęła na drużynę Rubena ”RUBINO” Villarroela, ponieważ Nordavind rzuciło się do odrabiania strat i dyktowania warunków na mapie. W konsekwencji VP szybko straciło swoją przewagę i w końcówce obie składy miały szansę na zwycięstwo. Ostatecznie szala przechyliła się na korzyść VP, które zwyciężyło 16:14.

Overpass wyglądał bliźniaczko podobnie, jednak tym razem to Norwegowie i Duńczyk w roli antyterrorystów prowadzili 10 do 5. Kolejny raz prowadzenia nie udało się utrzymać, ponieważ świetnie wyglądała postawa Michała ”MICHA” Müllera i Arka ”Vegiego” Nawojskiego. Rozpędzeni Polacy z tego rezultatu doprowadzili do stanu 13 do 10 i wszystko wskazywało na to, że spotkanie zakończy się na dwóch mapach. Niestety rodakom zabrakło zimnej krwi, co wykorzystał przeciwnik, zgarniając Overpassa 16 do 14.

Mecz zakończył się na Vertigo, które zdecydowanie nie przypadło do gustu Virtus.pro. Reprezentanci rosyjskiej organizacji po stronie broniącej zgarnęli sześć oczek i mieli kontakt z rywalem. Niestety po zmianie stron zabrakło mocy i rywalizacja zakończyła się wynikiem 16 do 11.

Virtus.pro 2:1 Nordavind

de_Mirage – 16:14
de_Overpass – 14:16
de_Vertigo – 11:16