IzakTV

Strona główna » North jedzie na Majora!

North jedzie na Majora!

Autor: Aleksander Kurcoń

Nie udało się na europejskim Minorze, za to na Minor Play-in wszystko poszło już zgodnie z planem! North pokonało 2:0 MVP PK i zagra na StarLadder Major Berlin w sierpniu.

Jak nie wpuszczają drzwiami, to trzeba wchodzić przez okno. Tę zasadę wyznają gracze North, którzy po bolesnej porażce w europejskim Minorze z CR4ZY, mogli ponownie nie pojawić się na Majorze. Tym razem jednak organizator przewidział dodatkową furtkę awansu – Play-iny. Parę godzin temu historyczny awans wywalczyli gracze DreamEaters. Teraz do walki o miejsce na Majorze stanęli gracze North i MVP PK.

Mecz rozpoczął się od Nuke’a – wyboru MVP PK. North jednak doskonale skorzystało z przywileju wybrania lepszej strony i bardzo szybko zbudowało sobie ogromną przewagę. Po pierwszej połowie wynik wynosił 11:4, co więcej, wszyscy gracze North byli w doskonałej formie. Po zmianie stron Duńczycy zamknęli ostatnią drogę do come-backu rywalom – wygrali pistoletówkę i kolejną rundę. Koreańczycy nie zamierzali się poddawać, ale strata punktowa do rywala była zbyt duża. Ostatecznie gracze z Europy wygrali 16:10, a w fantastycznej dyspozycji był Nicklas “gade” Gade, który ustrzelił 27 fragów.

Drugą mapą było Inferno. North ponownie świetnie rozpoczęło i już na samym początku prowadziło 3:0. Tym razem MVP PK jednak w porę się obudziło i nie dało rywalom odskoczyć na zbyt daleki dystans. Pierwsza połowa to istna wymiana ciosów, która zakończyła się wynikiem 9:6 dla North. Po zmianie stron Duńczycy wygrali czwartą już rundę pistoletową i byli na dobrej drodze do zamknięcia tego pojedynku w dwóch mapach. Ponadto Koreańczycy mogli czuć się mocno sfrustrowani, bo aż pięciokrotnie nie potrafili obronić podłożonej bomby. Świetny występ zaliczali także Valdemar “valde” Bjoern Vangsa, Markus “Kjaerbye” Kjaerbye i gabe, którzy odgrywali kluczowe role w przełomowych rundach. Ostatecznie North zwyciężyło 16:10 i może już myśleć o StarLadder Major Berlin. MVP PK zaś zagra za moment z INTZ o trzecie, ostatnie, miejsce premiujące zespół do dalszej fazy.

North 2:0 MVP PK – Nuke 16:10, Inferno 16:10