North pierwszym finalistą DreamHack Valencia 2018

Autor: Paweł Wilk

Duńskie derby Counter-Strike: Global Offensive na DreamHack Valencia 2018 na korzyść North. Ekipa Mathiasa ”MSLa” Lauridsena pokonała w półfinale Fragsters.

Sobotnia rywalizacja w Feria Valencia zaczęła się od Traina, czyli wyboru North. Już pierwsze rundy pokazały, że bardziej utytułowana drużyna ma sporą przewagę nad przeciwnikiem. Fragsters miało ogromne problemy z obroną bombsite’ów, dlatego pierwsza połowa zakończyła się wynikiem aż 13 do 2. Po zmianie stron Ismail ”refrezh” Ali i spółka zagrali lepiej, ale wystarczyło tylko na zdobycie pięciu oczek, gdy North kompletowało już upragnionych trzech.

Oprawcy Virtus.pro z fazy grupowej musieli podejść do swojej mapy – Nuke – dużo poważniej, jeżeli myśleli o grze w wielkim finale. I rzeczywiście Fragsters postraszyło North dobrą postawą w pierwszej połowie, zdobywając siedem rund. Większe doświadczenie w obozie MSLa pozwoliło jednak zwycięzcom DreamHack Open Tours 2018 sięgnąć po zwycięstwo 16 do 10 i awansować do finału.

North 2:0 Fragsters

de_Train – 16:7
de_Nuke – 16:10

Tam North o 17:00 zmierzy się ze zwycięzcą starcia Heroic kontra Luminosity Gaming. To spotkanie zaczęło się o godzinie 12:25.