North zawiodło i przegrało z HellRaisers – FACEIT Major

Autor: Paweł Wilk

Pierwsza niespodzianka w pierwszej fazie FACEIT Major 2018 London za nami. HellRaisers pokonało 19:17 duńskie North.

Zwycięzcy dwóch ostatnich przystanków DreamHacka przystępowali do zmagań na Overpassie w roli faworytów. Już pierwsza runda pokazała, że HellRaisers zostało zbyt szybko skreślone. Kirill “ANGE1” Karasov i spółka zgarnęli pistolety oraz dwa kolejne starcia, dzięki czemu zbudowali zasoby finansowe. Świetna gra po stronie atakującej dała HR ogromną przewagę, którą udało się przekuć w prowadzenie aż 8 do 2. Wtedy przebudzili się wreszcie zawodnicy North. Duńczycy zmienili swoją taktykę i doprowadzili do wyniku 7:8.

Początek drugiej połowy także nie należał do Duńczyków. Mathias “MSL” Lauridsen i spółka mieli ogromne problemy ze zdobyciem rundy w roli terrorystów, ale z każdą minutą się rozkręcali, co sprawiło, że kibice zobaczyli bardzo nerwową końcówkę. Żadna z drużyn nie potrafiła przechylić szali na swoją korzyść i  potrzebna była dogrywka. Ta trafiła na konto HellRaisers, które wygrało 4 do 2.

North 17:19 HellRaisers (de_Overpass)

Wszystkie informacje dotyczące Majora znajdziecie w naszym Vademecum.