IzakTV

Strona główna » Noworoczna szufla nad Wisłą – [RELACJA]

Noworoczna szufla nad Wisłą – [RELACJA]

Autor: Marcin Kapusta

Wraz z nadejściem 2021 roku rozpoczęła się ogromna szufla na polskim podwórku. Zmian i nowinek jest tak dużo, że można nie nadążać, dlatego postanowiliśmy stworzyć relację! 

 

4 stycznia – avis opuszcza watahę!

Pierwsze zmiany w 2021 nastąpiły w Izako Boars. Watahę Dzików opuścił Piotr “avis” Świerzyna, który był jej częścią od marca ubiegłego roku. Zawodnik w swoim oświadczeniu poinformował, że jest zmotywowany jak jeszcze nigdy dotąd.

5 stycznia – koniec ery GruBego w AGO!

Już na sam start 2021 otrzymaliśmy informacje o zakończeniu współpracy Dominika “GruBego” Świderskiego z x-komem AGO. 25-letni rifler nieprzerwanie od 2017 roku budował markę “Jastrzębi”  i przez lata utrzymywał miejsce w zespole, pomimo licznych roszad kadrowych. “Niestety nie będę kontynuował przygody razem z chłopakami. Może wydawać się to pusty post, ale nie wiem co powiedzieć. Jestem za wszystko bardzo wdzięczny i dziękuje z całego serca organizacji, a chłopakom życzę powodzenia. Oby osiągnęli z innymi graczami tego, czego nie mogli osiągnąć ze mną” – napisał Świderski za pośrednictwem social mediów.

Nieoficjalnie w kuluarach mówi się, że nowymi nabytkami AGO zostaną Michał “snatchie” Rudzki, Karol “rallen” Rodowicz oraz Paweł “reatz” Jańczak.

 

5 stycznia – Sówek zapowiada nowy projekt!

Mateusz “Sówek” Kowalczyk postanowił opuścić szeregi Illuminar Gaming. Były szef ds. operacji esportowych w organizacji ogłosił na Twitterze: “Dzień ogłoszeń, więc w sumie i ja się dorzucę. Dziś kończę swoją przygodę z Illuminar. Kawał fajnej historii, ale przyszedł czas na nowe wyzwanie. Jeśli rynek pozwoli, stworzymy CS’owego giganta. Ps. młodą dwójkę graczy już mamy“.

 

 6 stycznia – Ośmiornica traci wszystkie macki!

W grudniu 2020 z AVEZ Esport pożegnali się Kuba “Markoś” Markowski, Piotr “nawrot” Nawrocki, Kacper “Riczi Maszynka” Benc oraz trener – Jędrzej “bogdan” Rokita. W wyniku roszad drużyna uszczupliła się do zaledwie dwóch zawodników – Kamila “KEia” Pietkuna i Kacpra “Kylara” Walukiewicza. Młoda dwójka na początku stycznia odeszła z organizacji, przez co skład AVEZ pozostał całkowicie pusty. “Przychodząc do nas, niewielu o nich wiedziało, niektórzy nawet wątpili w ich umiejętności. Po roku współpracy wiemy, że mieliśmy do czynienia z dwójką niesamowitych zawodników. Powodzenia Panowie” – zakomunikowała organizacja na Fanpage’u.

Na ten moment nie wiadomo, gdzie znajdzie się utalentowany duet. Według wielu plotek, KEi i Kylar dołączą do nowo powstającej drużyny Mateusza “Sówka” Kowalczyka. Były szef esportu w Illuminar oświadczył, że posiada już “młodą dwójkę graczy”.

 

6 stycznia – mouz poza iHG!

23 grudnia Illuminar niespodziewanie ogłosiło restrukturyzację swojej sekcji CS:GO. Z tego też powodu cały skład powędrował na rezerwę. Mikołaj “mouz” Karolewski postanowił nie grzać ławy i opuścił drużynę, którą reprezentował od kwietnia 2020 roku. “Jak już wszyscy wiecie, cały skład został przeniesiony na ławkę rezerwowych już jakiś czas temu. Takie rozwiązanie bywa krótkoterminowe, więc prędzej czy później jakąś decyzję trzeba było podjąć. W dniu dzisiejszym opuszczam szeregi Illuminar Gaming i oficjalnie zostaję FREE AGENTem. Mimo to, jestem zmotywowany i gotowy na rozpoczęcie nowego rozdziału w CS-owej karierze. Chcę podziękować organizacji za współpracę i wsparcie” – poinformował 25-latek.

6 stycznia – nowa twarz na polskim podwórku?!

Przez ostatni czas liczba spekulacji zdecydowanie przekracza miarę. Kolejne pogłoski otrzymaliśmy od polish leaks, które poinformowało o nowej organizacji na rodzimej scenie. Mowa o Eden Esport, które ma składać się z następujących zawodników: Patryka “Sidneya” Koraba, Dominika “GruBego” Świderskiego, Piotra “morelza” Taterki, Mateusza “m4thiiego” Szameblana oraz Macieja “Luza” Bugaja. Polish Leaks dodało, że do zespołu testowani są również inni gracze, ale trio Sidney, morelz i GruBy wydaje się być podstawą.

 

7 stycznia – oskarish wypływa na międzynarodowe wody!

Odbiegnijmy trochę od tematu polskiej sceny CS:GO. Oskar “oskarish” Stenborowski pożegnał się z Valhallą i zasilił szeregi międzynarodowej ekipy – MNA Esports, w którym objął rolę prowadzącego. W składzie znaleźli się również Hector “HECTOz” Jensen, Rasmus “SandeN” Sanden, Haakon “Radifaction” Tholo oraz Raul “Blytz” Gligor. Odejście 23-latka spowodowało, że Valhalla rozpadła się, a wolnymi agentami zostali dwaj rodacy – Michał “mono” Gabszewicz oraz Daniel “STOMP” Płomiński.

 

7 stycznia – Goofy opuszcza PACT!

Szybko wracamy do naszego kraju, ponieważ szufla dotknęła kolejną drużynę – PACT. Jej szeregi opuścił Krzysztof “Goofy” Górski, który był z nią związany od sierpnia 2019 roku. 20-latek w trakcie tego epizodu zaliczył dwukrotny triumf w Polskiej Lidze Esportowej, a także podczas wiosennej i zimowej edycji Esport Tour Pro.

 

7 stycznia – OKOLICIOUZ znalazł nowy dom!

Przyjrzyjmy się jeszcze raz Polakom za granicą. Były zawodnik Virtus.pro – Michał “OKOLICIOUZ” Głowaty powrócił do aktywnego gra i dołączył do niemieckiej organizacji Cowana Gaming. U jego boku zagrają Olivier “kzy” Heck, Meriton “MALI” Ibrahimi, Lukas “ecfN” Kauer i Robin “Bonga” Zalat. Trenerem nowo sformowanej piątki został Dominik “KiNGDOM” Aberle.

 

7 stycznia – mynio na rezerwie Wisły!

W obozie Białej Gwiazdy również doszło do przetasowań. Z aktywnego składu odsunięty został Wiktor “mynio” Kruk, który z krakowskim klubem utożsamia się od października 2019 roku. Według polish leaks 25-letni rifler testowany jest jako potencjalne uzupełnienie zespołu Kamila “KEia” Pietkuna, Kacpra “Kylara” Walukiewicza oraz Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego. Wedle plotek piątym ogniwem zostanie były gracz MAD Lions – Paweł “innocent” Mocek. “Od zawsze celujemy w najwyższe cele i tym także kierowaliśmy się podczas podejmowania decyzji o zmianach w podstawowym składzie. Zarząd zespołu zgodził się na uczestnictwo Wiktora “mynio” Kruka w trwających aktualnie testach w innej drużynie. Te, zgodnie z ustaleniami, potrwają do 14 stycznia” – możemy wyczytać na oficjalnej stronie Wisły Kraków.

Ale to nie koniec. W internecie krążą pogłoski, że lukę w drużynie Grzegorza “SZPERA” Dziamałka załata Mikołaj “mouz” Karolewski, który jak wyżej możemy wyczytać, opuścił Illuminar Gaming.

 

8 stycznia – STOMP powróci do Izako Boars?

Według redakcji Weszło Esport bliski dołączenia, a jednocześnie powrotu do “Dzików” jest Daniel “STOMP” Płomiński. 26-latek dotychczas reprezentował Valhallę, lecz zespół został rozwiązany po tym, jak oskarish zasilił szeregi MNA Esports. STOMP w organizacji Piotra “Izaka” Skowyrskiego ma załatać lukę pozostawioną przez Piotra “avisa” Świerzynę.

 

8 stycznia – zagraniczna organizacja zatrudni naszych rodaków?

Kolejne nowinki zaserwował nam portal Weszło Esport. Według doniesień tej redakcji Paweł “byali” Bieliński, Krzysztof “Goofy” Górski, Kuba “Markoś” Markowski, Dominik “GruBy” Świderski oraz Tomasz “phr” Wójcik rozpoczęli wspólne treningi. Całą piątkę w niedalekiej przeszłości ma zatrudnić szwedzka organizacja esportowa 9INE.

 

9 stycznia – Kolejny Dzik osamotniony!

Polska szufla nabiera rozpędu niczym rollercoaster, a w obozie Izako Boars kolejne zmiany. Z organizacją Piotra “Izaka” Skowyrskiego rozstał się Konrad “EXUS” Jeńczeń, który reprezentował ją nieprzerwanie od lipca 2019 roku. 23-latek pod jej banderą zwyciężył m.in. pierwszy sezon Polish Esport Cup Fall oraz jesienne Esport Tour Pro. Według raportu Weszło Esport jego następcą zostanie Michał “mono” Gabszewicz, który do niedawna był częścią polsko-holenderskiej Valhalli.

Osobny artykuł: EXUS oficjalnie żegna się z Dzikami!

 

9 stycznia – trener iHG za burtą!

Adrian “IMD” Pieper po ponad rocznym epizodzie postanowił opuścić Illuminar Gaming. Szkoleniowiec za pośrednictwem Twittera ogłosił, że postanowił nie przedłużać kontraktu ze swoim pracodawcą. Plotki twierdzą, że IMD będzie związany z nowym zespołem Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego, Kacpra “Kylara” Walukiewicza oraz Kamila “KEia” Pietkuna. W takim zestawieniu zawodnicy figurują nawet na platformie ESEA.

 

9 stycznia – Dwóch Jastrzębi wylatuje z gniazda!

W szeregach x-kom AGO do pierwszej zmiany doszło kilka dni temu, kiedy to niespodziewanie usłyszeliśmy o rozstaniu się Dominika “GruBego” Świderskiego z organizacją. Niespodziewanie, no bo kto by się spodziewał, że padnie na swego rodzaju wizytówkę, która z formacją była związana od blisko trzech lat. Ale oczywiście na tym nie poprzestaniemy. Z gniazda wylecieli także Patryk “Sidney” Korab oraz Brajan “DGL” Lemecha, przez co skład uszczuplił się do trzech zawodników.

 

9 stycznia – Vegi powróci do byłej ostoi?

Pod koniec grudnia Illuminar zapowiedziało restrukturyzację sekcji CS:GO, przez co wszyscy zawodnicy trafili na ławkę rezerwowych. W gronie tym znalazł się także Arek “Vegi” Nawojski, który niebawem ma zasilić szeregi PACT-u i wejść w buty Krzysztofa “Goofy’ego” Górskiego. Tak twierdzi bowiem polish leaks, które ma bardzo wiarygodne źródła. Vegi doskonale zna tą formację, ponieważ występował pod jej banderą w latach 2018-2019.

 

10 stycznia – Kontrakty Dzików przedłużone!

Organizacja Izako Boars za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała,  że przedłużyła kontrakty z Mateuszem “TOAO” Zawistowskim, Kamilem “siuhym” Szkaradkiem, Hubertem “szejnem” Światłym oraz trenerem – Bartoszem “Hyperem” Wolnym. Nie wiem jednak, do kiedy będą obowiązywać nowe umowy.

Osobny artykuł: Wataha Dzików będzie trzymać się dalej!

 

11 stycznia – Powrót po krótkiej przerwie!

W grudniu PGE Turów Zgorzelec niespodziewanie rozstało się ze swoim składem CS:GO. Po miesiącu dolnośląski klub zaprezentował nowy roster, w którym znaleźli się Karol “repo” Cybulski, Rafał “iso” Tync, Błażej “zaNNN” Bączkowski oraz Mariusz “skrzynka” Jarząb. Aktualnie okres próbny przechodzi Wojciech “bensty” Duda. Organizacja ma nadzieję, że czeka ją okres pełen esportowych sukcesów.

 

11 stycznia – Vegi powraca na “stare śmieci”!

Krążące od kilku dni plotki znalazły swoje potwierdzenie w rzeczywistości. Arek “Vegi” Nawojski opuścił szeregi Illuminar Gaming i powrócił do PACT-u, którego barwy reprezentował w latach 2018-2019. Młody strzelec tym samym skompletował wyjściowy skład i załatał lukę pozostawioną przez Krzysztofa “Goofy’ego” Górskiego.

 

11 stycznia – wataha Dzików skompletowana!

Daniel “STOMP” Płomiński i Michał “mono” Gabszewicz uzupełnili skład Izako Boars. Byli zawodnicy Valhalli w wyjściowej piątce zastąpili Konrada “EXUSA” Jeńczenia oraz Piotra “avisa” Świerzynę. “Jak tylko usłyszałem o możliwości pozyskania STOMPA i mono, to od razu wiedziałem, że to będzie doskonały pomysł. Ciężko nam było się rozstać z Konradem i Piotrkiem, jednak po przeanalizowaniu wszystkich za oraz przeciw zdaliśmy sobie sprawę, że to będzie ogromne wzmocnienie i w końcu każdy z zawodników będzie mógł w pełni skupić się na swoich pozycjach. Już po pierwszych treningach oraz PCW zauważyliśmy dużą zmianę w najprostszych rzeczach, takich jak chociażby komunikacja, a to zaprocentuje w momentach, z którymi mieliśmy największy problem, czyli kwalifikacjach do dużych turniejów” – stwierdził trener dzikiego stada, Bartosz “Hyper” Wolny.

 

11 stycznia – kolejna nowa drużyna znad Wisły?

Czas na wieczorną dawkę plotek. Polish leaks twierdzi, że na polskiej scenie powstała organizacja – Anonymo. W jej skład wejdą Janusz “Snax” Pogorzelski, Kamil “KEi” Pietkun, Kacper “Kylar” Walukiewicz oraz dwóch niewybranych jeszcze zawodników. Pieczę nad nowym zespołem ma sprawować były trener Illuminar Gaming – Adrian “IMD” Pieper.

 

12 stycznia – snatchie powraca do gniazda!

Pierwsza dziura w nowym składzie x-kom AGO załatana. Ostatnie doniesienia okazały się prawdą  i ponownie w gnieździe “Jastrzębi” zobaczymy Michała “snatchiego” Rudzkiego. Nadwiślański snajper pierwszy raz dołączył do AGO w lipcu 2017 i grał tam do sierpnia 2018 roku. Wtedy bowiem został sprzedany do Virtus.pro, gdzie jego kariera jeszcze bardziej miała się rozpędzić. Ostatnią przygodą 22-latka było Sprout, jednak w listopadzie ubiegłego roku w zespole doszło do zmian, przez co z niemiecką drużyną rozstało się dwóch Polaków. “Przeżywam bardzo pozytywne emocje i podniecenie. Niemniej jednak jest to dla mnie nowy początek i wierzę, że dzięki ciężkiej pracy, zespołowi i profesjonalnym zasobom, jakie zapewnia organizacja, będziemy w stanie osiągnąć cele, które sobie stawiamy. Życzcie nam powodzenia i do zobaczenia wkrótce na serwerze” – napisał snatchie.

Osobny artykuł: snatchie powraca do AGO!

 

13 stycznia – kolejny zespół na horyzoncie?

Polish Leaks sugeruje, że może powstać nowy Biało-Czerwony skład. Mają znaleźć się w nim Dominik “GruBy” Świderski, Kuba “Markoś” Markowski, Patryk “Sidney” Korab oraz Mikołaj “mouz” Karolewski. Piątym ogniwem ma zostać Piotr “morelz” Taterka, który obecnie przechodzi testy. Nadal nie znamy jednak organizacji, do której ma dołączyć domniemana piątka.

 

14 stycznia – kolejny Jastrząb doleciał do gniazda!

Paweł “reatz” Jańczak dołączył do x-komu AGO, kompletując tym samym wyjściowy skład “Jastrzębi”. Nadwiślański strzelec ostatnie dwa lata spędził w barwach Illuminar Gaming, z którym zwyciężył m.in. Games Clash Masters 2019 oraz ubiegłoroczne ESL Mistrzostwa Polski. Według plotek to nie koniec zmian w szeregach AGO. Do zespołu dołączyć ma jeszcze Karol “rallen” Rodowicz, który najprawdopodobniej wejdzie w buty Eryka “lemana” Kocęby. Istnieje także szansa, że pogromca FPL-a zostanie szóstym graczem.

 

15 stycznia – bez trenera ani rusz!

Włodarze nowej organizacji esportowej Anonymo odsłonili pierwsze karty. Rolę trenera objął Adrian “IMD” Pieper, który znany jest z epizodu w Illuminar Gaming. W internecie krążą pogłoski, że w szeregach zespołu ujrzymy Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego, Kamila “KEia” Pietkuna oraz Kacpra “Kylara” Waluekiwicza. Oficjalnie ogłoszenie wydaje się już tylko kwestią czasu.

 

16 stycznia – FPL-meister w gnieździe!

Karol “rallen” Rodowicz powrócił na polskie podwórko i został ostatnim elementem nowej układanki AGO. 26-latek w ostatnim czasie skupiał się przede wszystkim na grze w FACEIT Pro League, a także rozegrał krótki angaż w miksowym Teamie Poland. Nowa piątka “Jastrzębi” zamelduje się na serwerze w ramach Snow Sweet Snow, który startuje już  18 stycznia.

 

16 stycznia – innocent wolnym agentem!

Paweł “innocent” Mocek wypłynął na międzynarodowe wody w sierpniu minionego roku, dołączając do MAD Lions. Niestety, ale miesiąc później został odsunięty na ławkę rezerwowych. Powodem była bariera językowa, która uniemożliwiała dokładną komunikację. Od tego czasu 27-letni strzelec był nieaktywnym członkiem i czekał na wygaśnięcie kontraktu. Dzisiaj Paweł oficjalnie opuścił szeregi hiszpańskiej organizacji. “Dziękuję chłopakom za krótki, ale dobry czas. Jeśli jesteś zainteresowany pozyskaniem takiego zawodnika jak ja, niech da znać. Jestem otwarty na wszelkiego rodzaju testy. Do zobaczenia na serwerze”  – możemy wyczytać na Twitterze Polaka.

 

17 stycznia – Ale mocarny zespół na papierze!

Nowa polska organizacja Anonymo w końcu ogłosiła swój skład w CS:GO. Znaleźli się w nim Janusz “Snax” Pogorzelski, Wiktor “mynio” Kruk, Kacper “Kylar” Walukiewicz oraz Kamil “KEi” Pietkun. Były zawodnik Virtus.pro opuścił tym samym szeregi Illuminar Gaming, którego barwy reprezentował od kwietnia 2020 roku. Mynio został wykupiony z Wisły All In! Games Kraków, w której pełnił rolę prowadzącego. Kylar oraz KEi są jednymi z największych talentów na polskiej scenie i kojarzeni są przede wszystkim z epizodu w AVEZ Esport. Anonymo ogłosiło także dwóch zmienników, którymi zostali Mikołaj “mouz” Karolewski oraz Paweł “innocent” Mocek. Ten drugi dzień wcześniej zakończył swoją przygodę z hiszpańską organizacją MAD Lions.

“Mamy nadzieję, że wyłonimy ostateczną piątkę z wymienionych graczy, ale zanim ogłosimy finalną załogę dywizji CS:GO, chcemy dopiąć wszelkie szczegóły. Oczekujemy na merch i sesję zdjęciową. Planujemy zaprezentować zawodników w pełnej krasie, jak tylko będzie to możliwe. Jak wszyscy wiecie, niektóre rzeczy w obecnej sytuacji bywają utrudnione – ale co się odwlecze, to nie uciecze” – możemy przeczytać na social mediach Anonymo Esports. Warto wspomnieć, że pieczę nad całym zespołem będzie sprawował trener – Adrian “IMD” Pieper.