IzakTV

Strona główna » O tytuł i 100 000$! Derby CIS już dzisiaj w finale DreamHack Masters Spring!

O tytuł i 100 000$! Derby CIS już dzisiaj w finale DreamHack Masters Spring!

Autor: Michał Maćkowski

DreamHack Masters Spring jest już na ostatniej prostej! Dzisiaj poznamy wielkiego zwycięzcę wiosennej edycji, który oprócz tytułu zgarnie okrągłe 100 000$. W grze zobaczymy dwa zespoły z regionu CIS.

Wczoraj późnym wieczorem zakończyły się półfinały DreamHack Masters Spring. Najpierw awans do wielkiego finału zgarnęli gracze Gambit, którzy po dosyć jednostronnym spotkaniu pokonali G2. Nieco więcej problemów miało Natus Vincere, które po dopiero po trzech wyrównanych mapach zdołało pokonać Heroic. Tak o to w ostatnim pojedynku na DreamHack Masters Spring przyjdzie nam zobaczyć derby regionu CIS.

Już o 16:00 rozpocznie się najważniejsze spotkanie dzisiejszego dnia. Finał DreamHack Masters Spring zostanie rozegrany w systemie BO5, co oznacza że drużyny mogą stoczyć bój nawet na pięciu mapach. Nic w tym dziwnego, że wiele może zależeć od indywidualnej formy zawodników. Wiemy na pewno, że głodny fragów jest Aleksandr “s1mple” Kostyliev, który wczoraj na Heroic ustrzelił aż 87 zabójstw.

Gambit także ma swojego asa w rękawie. We wczorajszym pojedynku na G2 rosyjski zespół z kazachstańskim pierwiastkiem pokazał kawał dobrego CS’a. W bardzo dobrej formie strzeleckiej jest kapitan zespołu Abay “Hobbit” Khasenov, któremu udało się w półfinale na dwóch mapach ustrzelić łącznie 44 zabójstwa.

Wielki finał DreamHack Masters Spring zaplanowany jest na godzinę 16:00. Jednak tuż przed nim rozegrany zostanie showmatch na mapie Ancient, gdzie w akcji zobaczymy Polaka – Pawła “dychę” Dychę. Więcej na temat tego pojedynku przeczytacie tutaj. Natomiast rywalizację o 100 000$ i tytuł mistrza możecie oglądać z polskim komentarzem na kanale ESL.

Gambit vs Natus Vincere – 16:00 (BO5)