Respawn.pl

Od amerykańskich korzeni po europejskiego Juggernauta, czyli historia CS-owych poczynań compLexity Gaming!

Autor: Marcin Kapusta

Od amerykańskiej stajni talentów po europejsko-duńskiego Juggernauta” – takimi słowami można podsumować dotychczasową działalność compLexity w CS-owym świecie. Ten artykuł poświęcony jest historii jednej z najdłużej prosperującej organizacji esportowych!


Początki i pierwsze osiągnięcia (2003-2005)

Organizacja compLexity Gaming została założona w 2003 roku przez Jasona Lake’a na terenie amerykańskiego miasta Frisco. Wówczas sport elektroniczny był niszową dziedziną, która dopiero raczkowała, jednak Lake był przekonany o przyszłościowym wzroście popytu na tę branżę. I patrząc z perspektywy długoterminowej, jego pierwotna inwestycja okazała się sukcesem, ponieważ dziś jest założycielem jednego z największych esportowych imperiów.

Jasona do gry w Counter-Strike’a wciągnął współlokator. Nic więc dziwnego, że na tej produkcji postanowił stworzyć podwaliny swojej organizacji. W okresie wakacyjnym 2004 roku sformował pierwszy skład w CS-ie, angażując Seana “Bullseye’a” Morgana, Daniela “fRoDa” Montanera, Coreya “tr1pa” Dodda, Matta “Wardena” Dickensa oraz Tylera “Storma” Wooda. Amerykańska drużyna wzięła udział w turnieju CPL Winter Championship 2004, w którym zajęła piąte miejsce, inkasując tym samym sześć tysięcy dolarów. Były to jedne z pierwszych zarobionych pieniędzy przez compLexity. Na początku 2005 wywalczyła wicemistrzostwo podczas CPL Word Tour Spain – eventu, który napakowany był wielkimi markami (m.in. SK Gaming, NiP oraz MIBR). Niemniej jednak po ostateczny triumf sięgnęli Niemcy z mousesports.

800px CompLexity ESWC 2005

Gracze compLexity podczas ESWC 2015, fot. Fredric Bohlin x Fragbite

Wielkie sukcesy i równie wielki upadek (2006-2007)

W lipcu 2005 roku fRoD i spółka zwieńczyli pierwszy tytuł mistrzowski w historii. Zwyciężyli prestiżowe Electronic Sports World Cup, wzbogacając się o 40 tysięcy dolarów. Na swojej drodze pokonali goodgame, Lunatic-hai czy też SK Gaming. Pierwsza połowa 2006 to kolejne spektakularne osiągnięcia. Wygranie CPL Summer, GGL/ClanBase Trans Atlantic Showdown oraz Championship Gaming Invitational, a także srebrny medal WEG Masters – wówczas compLexity uważane było za jedną z najlepszych drużyn na scenie. Niestety, ale pod koniec grudnia zawodnicy mocno obniżyli swoje loty.

Tragiczna passa zaowocowała zmianami kadrowymi w styczniu 2007 roku. Z zespołem pożegnali się tr1p i sunman, a w ich buty weszli Ronald “Rambo” Kim oraz Marcus “zet” Sundström. “Mamy przyjemność ogłosił, że sfinalizowaliśmy skład coL.cs na rok 2007. Po wielu oczekiwaniach i spekulacjach, mamy przyjemność ogłosił dwóch graczy, których nie trzeba przedstawiać. Rambo i zet dołączyli do rodziny i są tutaj z jednego powodu: aby wygrać i przynieść coL więcej tytułów mistrzowskich. Zarówno Ron, jak i Marcus mają talent, doświadczenie, poświęcenie i pasję do gier, które zawsze definiowały naszą organizację.” – napisali włodarze w oficjalnym komunikacie.

Podboje CS-a: Source (2007-2008)

11 czerwca 2007 cały zespół przeszedł na wersję Source, a organizacja przeżyła rebranding i przyjęła nazwę Los Angeles compLexity. Przejście opłaciło się, bowiem łupem Amerykanów padły Stride Xfire Cup, trzeci i czwarty sezon CEVO Professional, DigitalLife, NewEgg LANFest oraz CGS Individual Tournament.

22 maja 2008 roku Marcus “zet” Sundström rozstał się z formacją, a jego następcą okazał się Corey “Hanes” Hanes. Niestety poczynione zmiany nie wyszły na dobre, wszak ekipa fRoDa fatalnie poradziła sobie w północnoamerykańskich finałach CGS, zajmując odległą szóstą lokatę. Niedługo później, bo 18 listopada Los Angeles compLexity zostało rozwiązane. Niemniej jednak nie oznaczało to końca działalności organizacji.

Powrót do 1.6 i liczne roszady (2009-2010)

W połowie stycznia 2009 compLexity powróciło na Counter-Strike’owe salony wraz z przejęciem dotychczasowego składu Jax Money Crew. Znajdowali się w nim Justin “sunman” Summy, Mike “method” So, David “zid” Chin, Erik “da_bears” Stromberg oraz Sal “Volcano” Garozzo, czyli twórca kultowej mapy Cache. “Rozmawialiśmy z każdym graczem i czujemy, że nadchodzi wielki powrót. Kombinacja postawy, etyki pracy, bezinteresownej gry i umiejętności, które posiada ten skład zapewni naszym fanom ciekawe widowisko. Powrót do formy z wersji 1.6 zajmie im trochę czasu, ale ta organizacja jest cierpliwa i nieugięta.” – oznajmił Jason Lake.

Volcano i pozostali zawodnicy nie pokazywali wybitnie dobrej gry, dlatego też po zaledwie czterech miesiącach zapadła decyzja o ich zwolnieniu. 26 maja compLexity zakontraktowało X30 Gaming (Andrew “Irukandji” Timmerman, Derek “dboorN” Boorn, Jeff “herro” Mettetal, David “savi0r” Park, Ryan “NineSpot” Bell). Ten kolektyw pokazał olbrzymi potencjał, ponieważ zwyciężył czwarty sezon ESEA Invite Finals, zdobył wicemistrzostwo IEM IV American Championship Finals, a także zakończył DreamHack Winter 2009 na najniższym stopniu podium.

Późniejsze zmiany kadrowe mocno odcisnęły piętno na osiąganych wynikach. Z tego też względu 18 marca 2010 roku skład został zwolniony i zastąpiony innym, na którego czele stanął David “Xp3” Garrido. Ten również nie przetrwał próby czasu. “Jeden z graczy compLexity spóźnił się na lot do Pekinu, gdzie drużyna miała wziąć udział w finałach MSI BEAT IT. Ten incydent doprowadził do tego, że dwójka innych zawodników celowo spóźniła się na swoje loty. Ten rodzaj niekompetencji i jawny brak szacunku dla organizatora turnieju jest sprzeczny z naszymi zasadami i compLexity nie będzie tolerowało takiego zachowania.” – napisano na stronie internetowej coL, wskazując na ciągłe zamieszania i afery wokół tego zespołu.

Xp3 i spółka podczas Arbalet Cup 2010, fot. NextGen Tech, LLC

Brazylijski epizod (2010-2011)

Od początku swego istnienia, organizacja opierała swoje fundamenty wyłącznie na amerykańskim rynku. To zmieniło się 14 września 2010 roku, gdy dołączyli do niej Brazylijczycy z ex-FireGamers (FalleN, fnx, bit, nak, bruno). “Nie mogliśmy być bardziej zadowoleni z tej decyzji. Wierzymy, że ta grupa graczy ma odpowiednią mieszankę, umiejętności, nastawienia i poświęcenia, aby być topowym zespołem na światowej scenie. Naszym marzeniem jest stworzenie kolejnej drużyny wywodzącej się z Ameryki Północnej. Od  naszego powrotu z CGS sumiennie próbowaliśmy znaleźć sukces, ale okazał się on nieuchwytny. Jeśli nadarzy się odpowiednia okazja, nie zawahamy się wesprzeć dwóch składów.” – powiedział Jason Lake.

Niedługo po zakontraktowaniu, ekipa z kraju kawy zwyciężyła IEM V American Championship Finals oraz Mouses Cup CS:S, a także zajęła trzecie podczas World Cyber Games 2010.

10 marca 2011 roku Bruno “bit” Lima został zastąpiony przez Matheusa “urba” Oliveira. Zmiana ta okazała się krótkoterminowa, bowiem zaledwie miesiąc później compLexity zakończyło współpracę z FalleNem i spółką. “Po pierwsze, zawodnicy zdecydowali się odsunąć bita od głównego składu. Przez ten fakt wyjaśniliśmy im, że jakiekolwiek dalsze zmiany będą skutkowały zaprzestaniem wsparcia. Dzisiaj fnx odszedł z drużyny bez żadnego wyjaśnienia.

coL podczas WCG 2010, fot. NextGen Tech, LLC

Era Global Offensive

Owocny początek (2013-2014)

Na przełomie 2012 i 2013 roku większość profesjonalistów przeniosło się na nową wersję Global Offensive. Na podobny ruch zdecydowała się formacja Lake’a, która 4 sierpnia 2013 wykupiła ze szpon Quantic Gaming Spencera “Hiko” Martina, Jordana “n0thinga” Gilberta, Braxtona “swaga” Pierce’a, Seana “sgaresa” Garesa oraz Koreya “Semhpisa” Friesena. “Doskonale zdajemy sobie sprawę, że wielu krytyków uważa CS-a za martwą grę, ale my się tym nie przejmujemy. Wiemy, że Europejczycy zdominowali CS:GO. Jesteśmy tutaj, aby to zmienić.

Trzeba przyznać, że początki w nowej odsłonie kultowej strzelanki Valve usłane były różami. Zespół Hiko szybko zagrzał miejsce w topowym tierze i stał się częstym bywalcem o najbardziej prestiżowe trofea. Wicemistrzostwo podczas 14. sezonu ESEA Global Finals, dotarcie do półfinałów pierwszego Majora (DreamHack Winter 2013) oraz zwyciężenie regionalnego ESEA Invite 15 North America – takie osiągnięcia nagromadziło compLexity przez pierwsze pięć miesięcy obecności na nowym esportowym podwórku. Trzeba przyznać, że lista osiągnięć po prostu spektakularna.

25 marca 2014 Todd “anger” Williams wszedł w buty Braxtona “swaga” Pierce’a, który postanowił przywdziać trykot iBUYPOWER.”Jako profesjonalny gracz Counter-Strike’a, to zaszczyt reprezentować markę compLexity. Osobiście zdarzyło mi się już rywalizować na nią od czasu premiery Global Offensive i czuję, że możemy osiągnąć wielkie rzeczy, jeśli będziemy pracować wystarczająco ciężko. Moje odejście z poprzedniej drużyny było niefortunne. Chcę kontynuować to, co zacząłem w tym tytule – osiągać sukcesy.” – przyznał anger.

Pierwszego sierpnia cały kolektyw compLexity został zwerbowany przez Cloud9. “Złożyliśmy ofertę na nową roczną pensję, ale gracze poinformowali nas, że Cloud9 zaoferowało większe pieniądze. Życzymy im wszystkiego najlepszego i cieszymy się, że znaleźli nowy dom.” – powiedział menadżer coL, Jason Bass, na łamach Dotesports.

800px CoL EMS One Katowice 2014

Hiko i jego koledzy podczas Majora EMS Katowice 2014, fot. ESL

Niewykorzystane możliwości (2015-2016)

24 sierpnia 2015 roku compLexity zakontraktowało skład Maximum Effort, w którym znajdowali się Soham “valens” Chowdhury, Joshua “sancz” Ballenger, Kory “SEMPHIS” Friesen, Daniel “roca” Gustafferi oraz Timothy “autimatic” Ta. Pieczę nad nimi objął trener i menadżer, Matt “Warden” Dickens. “Nie potrafimy właściwie wyrazić naszej ekscytacji z powodu możliwości reprezentowania compLexity. Od historycznych początków jako organizacja CS-a do obecnej potęgi. Ta gamingowa rodzina wychowała jedne z najlepszych talentów na scenie. Jesteśmy dumni z dotychczasowych sukesów coL i chcemy sprostać oczekiwaniom fanów.” – powiedział valens.

Nie moglibyśmy być bardziej szczęśliwi z faktu, że wracamy do CS:GO. Nasza miłość do tej gry jest tym, co doprowadziło do powstania compLexity i jesteśmy zaszczyceni, że możemy być jej częścią po raz kolejny. Jesteśmy również bardzo podekscytowani, mogąc ogłosić nasz nowy skład. Wszyscy zaangażowani w projekt rozumieją, że rozwijanie talentów i ich kształtowanie to obszary, w których jesteśmy najlepsi.” – oświadczył Jason Lake.

Już miesiąc później pojawiła się pierwsza przeszkoda. Valens postawił skupić się na pracy w Google jako inżynier, dlatego też opuścił aktywny roster. W jego buty wszedł Daniel “fRoD” Montaner, który tym samym powrócił do compLexity po siedmiu latach. Ale na tym nie zaprzestały się zmiany, bowiem organizacja poinformowała, że wraz z końcem 2015 roku odejdą SEMHPIS i autimatic. Tymczasowymi zmiennikami zostali Ronnie “ryx” Bylicki oraz Hunter “SicK” Mims.

2016 i 2017 minęły pod znakiem licznych zawirowań kadrowych, które tylko destabilizowały formację. Oto pełna lista poczynionych zmian:

2016
  • 14 stycznia – Ronnie “ryx” Bylicki i Hunter “SicK” Mims poza pokładem.
  • 5 lutego – Josh “shinobi” Abastado i Rory “dephh” Jackson kompletują wyjściowy skład.
  • 14 marca – Daniel “fRoD” Montaner ląduje na rezerwie, jego tymczasowym następcą zostaje Shawn “witmer” Taylor.
  • 5 kwietnia – Wykupiony z nerdRage Kia “Surreal” Man zastępuje Daniela “roca” Gustaferriego.
  • 20 kwietnia – roca zasila szeregi Echo Fox.
  • 3 maja – Bradley “ANDROID” Fodor przywdziewa trykot compLexity, wchodząc w buty Josha “shinobiego” Abastado.
  • 23 czerwca – Daniel “fRoD” Montaner zakończył karierę w Counter-Strike’u: Global Offensive.
  • 3 sierpnia – Michael “Uber” Stapells dołącza do zespołu na rzecz Joshuy “sancza” Ballengera.
  • 7 września – Shawn “witmer” Taylor został zwolniony z kontraktu, Cory “APE” Bate zmiennikiem na czas Northern Arena 2016 Toronto.
2017
  • 19 stycznia –  Cory “APE” Bate kończy epizod, Derek “desi” Branchen jego następcą.
  • 18 marca – Michael “Uber” Stapells definitywnie rozstaje się z compLexity.
  • 4 kwietnia – Alec “Slemmy” White zostaje wykupiony z Selfess Gaming.
  • 7 czerwca – Roczna przygoda Kia “Surreala” Mana z coL dobiegła końca.
  • 26 czerwca – Jaccob “yay” Whiteaker zakontraktowany przez Jasona Lake’a.
  • 10 sierpnia – Peter “ptr” Gurney wskakuje w buty Dereka “desiego” Branchena.
Chwilowy przebłysk geniuszu (2018)

W lipcu 2018 roku nowa piątka compLexity (yay, ANDROID, dephh, stanislaw, ShahZaM) niespodziewanie sięgnęła po triumf w Americas Minor Championship London 2018, wygrywając w finale z Rogue 2:0 (16:3, 16:14). Tym samym otrzymała slota w londyńskim Majorze, organizowanym przez FACEIT.

Podopieczni Ronalda “Rambo” Kima podczas turnieju najwyższej rangi byli skazywani na ogromne straty, aczkolwiek udowodnili swoją wartość, bowiem dotarli aż do ćwierćfinału. W pokonanym polu pozostawili m.in. G2 Esports czy też BIG.

800px

Kolektyw stanislawa podczas FACEIT Major London 2018,  fot. NextGen Tech, LLC

Po fenomenalnym pokazie siły na Majorze, drużyna mocno zaniżyła swoje loty i wpadła w ogromny regres. Następne miesiące obfitowały w kolejne roszady kadrowe:

2018
  • 17 sierpnia – Jamie “keita” Hall obejmuje funkcję analityka.
  • 17 września – Sam “s0m” Oh pełnoetatowym streamerem CS:GO w compLexity Gaming.
  • 20 grudnia – Jaccob “yay” Whiteaker ląduje na ławce rezerwowych, Matt “Warden” Dickens przejmuje obowiązki trenera od Ronalda “Rambo” Kima.
  • 22 grudnia – Bradley “ANDROID” Fodor poza wyjściowym składem.
  • 28 grudnia – Ricky “Rickeh” Mulholland dołącza do zespołu, Jordan “n0thing” Gilbert tymczasowym zmiennikiem.
2019
  • 1 marca – Jaccob “yay” Whiteaker definitywnie rozstaje się z organizacją.
  • 22 marca – Bradley “ANDROID” Fodor na zasadzie transferu dołączył do Teamu Envy. Lukę po nim załatał Hunter “SicK” Mims.
  • 3 czerwca – Szesnastoletni wówczas Owen “oBo” Schlatter zajmuje miejsce Petera “stanislawa” Jarguza.
  • 11 czerwca – Peter “stanislaw” Jarguz przywdziewa trykot NRG Esports.
  •  14 czerwca – Jamie “keita” Hall nowym trenerem, Matt “Warden” Dickens powraca do roli menadżera.
  • 6 września – Ricky “Rickeh” Mulholland opuszcza compLexity Gaming.

Juggernaut i czasy współczesne (2019-2021)

Juggernaut powołany do życia (2019)

26 września 2019 roku Jason Lake rozpoczął budowę Juggernauta, czyli swoistego superteamu.”Kocham naszych graczy, ale te wyniki nie będą tolerowane. Czas na zbudowanie Juggernauta“. Proces formowania kolektywu rozpoczął się od zakontraktowania dotychczasowego prowadzącego Heroic, Benjamina “blameF-a” Bremera, oraz triumfatora Majora z 2017 roku, Williama “RUSHA” Wierzby. 6 listopada szeregi organizacji zasilili Kristian “k0nfig” Wienecke i Valetin “poizon” Vasilev, którzy weszli w buty Rory’ego  “dephha” Jacksona oraz Shahzeba “ShahZaMa” Khana.

Spore podboje CS-owego podwórka (2020)

Ekipa blameF-a pokazała drzemiący potencjał w lutym 2020 roku, gdy dotarła do półfinałów DH Open Anaheim oraz zakwalifikowała się do ESL One Road to Rio, w którym ostatecznie zajęła 13/14. miejsce. Na przełomie maja i czerwca zwyciężyła aż cztery turnieje z cyklu Home Sweet Home, inkasując łącznie 120 tysięcy dolarów. Prawdziwa maszynka do pieniędzy nieprawdaż? Niemniej jednak był to dopiero początek…

Pod koniec czerwca łupem wychowanków Jamiego “keity” Halla padły europejskie finały BLAST Premier Spring 2020. W trakcie tego prestiżowego wydarzenia pokonali najlepszych wyjadaczy Starego Kontynentu, czyli OG Esports, Natus Vincere, FaZe Clan oraz Team Vitality. Tym samym wzbogacili się o pokaźne 335 tysięcy dolarów. Do dzisiaj triumf podczas tego turnieju pozostaje największym osiągnięciem w historii compLexity Gaming.

Niesamowita reakcja Jasona Lake’a na zdobycie przez compLexity tytułu mistrzowskiego europejskich finałów BLAST Spring 2020!

Juggernaut w opałach (2020)

22 września doszło do niespodziewanych przetasowań. Młodociana gwiazda CS:GO, Owen “oBo” Schlatter, postanowił zakończyć przygodę z compLexity Gaming. Decyzja ta została podyktowana przez restrykcje, które zostały wprowadzone, aby ograniczyć skutki światowej pandemii koronawirusa. “Nie czułem się komfortowo, będąc tak daleko od domu w tym niestabilnym czasie. Nigdy nie spodziewałem się, że będę żył z teammatami w Europie. To był piekielny rok, ale nie mogłem sobie z tym dłużej poradzić. Przez większość tego roku przebywałem za granicą i przemieszczałem się w Europie w czasie tej pandemii, ale w pewnym momencie musiało się to skończyć. Chciałbym podziękować Jasonowi Lake’owi za danie mi szansy gry w profesjonalnej drużynie. Rywalizacja w tej legendarnej organizacji była niesamowitym doświadczeniem zmieniającym życie.” – skomentował oBo.

OBo StarLadder Berlin Major 2019

Fot. StarLadder / Igor Bezborodov

Następcę Amerykanina ogłoszono dopiero po dwóch miesiącach. Został nim były reprezentant 100 Thieves i jeden z najlepszych australijskich graczy CS:GO, Justin “jks” Savage. “Mam do wypełnienia całkiem spore buty, ale mam nadzieję, że jak tylko dotrę do Europy i zacznę trenować z chłopakami, to będzie to płynne przejście. Kiedy dowiedzieliśmy się, że 100 Thieves zamierza nas zwolnić, to wiedziałem, że muszę szukać czegoś nowego. Jason Lake uderzył do mnie i powiedział, że jest mną mocno zainteresowany. Wiem, że jeśli zrobimy to, co do nas należy, to będziemy całkiem niezłym zespołem. Zdobywanie trofeów jest moim celem numer jeden“. – stwierdził jks.

77416182 3009463072416578 8562437962262904832 o

Fot. ESL

Z Justinem na pokładzie, compLexity dość przyzwoicie pokazało się podczas IEM Beijing. Dotarło bowiem do półfinału imprezy, w którym uznało wyższość Francuzów z Teamu Vitality. Niemniej późniejsze występy były ogromnym pasmem rozczarowań.

Słodko-gorzki okres i znaczna przebudowa Juggernauta (2021)

Podopieczni keity słabo weszli w 2021 rok. Zajęli bowiem odległe 7/8. miejsce w trakcie globalnych finałów BLAST Premier, a także odpadli już w fazie grupowej cs_summit 7. Przełamanie nadeszło dopiero w lutym, bowiem to wtedy zwyciężyli BLAST Premier Spring Groups. Niestety, ale był to jednorazowy wyczyń, wszak następne miesiące minęły pod znakiem fatalnej formy zespołu. 30 czerwca ich łupem padła trzecia edycja Spring Sweet Spring, dzięki czemu zainkasowali 40 tysięcy dolarów.

Druzgocący występ compLexity podczas Intel Extreme Masters Cologne 2021 przelał czarę goryczy, bowiem włodarze niedługo później wprowadzili zmiany w strukturach sekcji CS:GO. 22 lipca William “RUSH” Wierzba wylądował na ławce rezerwowych, a jego miejsce zajął Patrick “es3tag” Hansen. Na tej wymianie nie poprzestano, bowiem Luis “peacemaker” Tadeu zastąpił w obowiązkach trenerskich Jamiego “keitę” Halla.

To była absolutna przyjemność pracować z RUSHEM i nie mogę wystarczająco stwierdzić, jak bardzo byłem pod wrażeniem jego profesjonalizmu. On jest niesamowitą osobą, którą podziwiam i będzie mi go brakowało.” – przyznał CEO compLexity Gaming, Jason Lake na łamach HLTV. “Mieliśmy oko na es3tagu już od dłuższego czasu, ponieważ jest on niesamowicie utalentowanym graczem. Wierzę, że jego etyka pracy, nastawienie i wiedza na temat gry pomogą przenieść ten zespół na jeszcze wyższy poziom. Jestem niezwykle podekscytowany, że mogę powitać go w naszej rodzinie.” – kontynuował

Przygotowywałem się na taką okazję przez ostatnie lata. Dziękuje ludziom, którzy pomagali mi stawać się lepszą wersją samego siebie każdego dnia. Nie zamierzam sobie odpuścić, dopóki nie doprowadzę compLexity na sam szczyt.” – napisał peacemaker za pośrednictwem Twittera.

E67Ru3TWQAAtRQ6

Fot. compLexity Gaming

W połowie sierpnia, czyli na kilka dni przed startem Pro Ligi, z obozu compLexity dotarły marne wieści. Kristian “k0nfig” Wienecke doznał kontuzji ręki, dlatego też na kilka tygodni został wykluczony z gry. Podczas CS-owego odpowiednika piłkarskiej Ligi Mistrzów Juggernauta wspomógł były gracz Heroic, Niels “NaToSaphiX” Christian Sillassen.

9 września trykot amerykańskiej organizacji oficjalnie przywdział dwukrotny triumfator Majora, Marcelo “coldzera” David. “Nie mogłem prosić o bardziej doświadczonego gracza, który mógłby zastąpić k0nfiga w tym niefortunnym okresie. Przede wszystkim decyzja ta została podjęta z myślą o zdrowiu Kristiana. Nie chcemy wywierać na nim presji, aby wrócił jak najszybciej, ponieważ moglibyśmy jeszcze bardziej opóźnić jego powrót do pełni zdrowia. Bardzo możliwe, że w pewnym momencie Kristian będzie w stanie wrócić, aczkolwiek nie wiemy, kiedy to nastąpi i w jakiej formie będzie. Biorąc pod uwagę bardzo napięty terminarz, musimy teraz zapewnić zespołowi stabilny i spokojny rozwój. Marcelo pracował z nami już od kilku dni, aby nabrać tempa, a dziś przybył do Europy, aby rozpocząć treningi w pełnym wymiarze godzinowym. Posiadamy obecnie pełny skład na najbliższe miesiące i jesteśmy w pełni skoncentrowani na tym, aby wrócić z mistrzostwem.” – oświadczył generalny menadżer sekcji CS:GO w compLexity Gaming, Graham Pitt.

E 3aRlzXMAUZOdF

Fot. compLexity Gaming

Rozpad Juggernauta (2021)

Mimo ściągnięcia brazylijskiej legendy i dwukrotnego triumfatora Majora, wyniki compLexity Gaming nie poprawiły się. Drużyna nie spełniła głównego celu, jakim był awans na najważniejszy turniej CS:GO w 2021 roku. Czynnik ten spowodował kolejne przetasowania, które ostatecznie przyczyniły się do rozpadu Juggernauta.

7 października Kristian “k0nfig” Wienecke definitywnie rozstał się z organizacją, a kilkanaście dni później jego los podzielili również snajper Valentin “poizon” Vasilev oraz prowadzący Benjamin “blameF” Bremer. “Nie jestem już częścią compLexity, dlatego też rozpoczynam okres wolnej agentury. Wielkie podziękowania dla wszystkich w organizacji, a szczególnie dla Jasona Lake’a za wszystko, co dla mnie zrobiłeś. Byliście dla mnie tacy wspaniali się cieszę się, że dwa lata temu podjąłem decyzję o opuszczeniu duńskiej sceny.” – stwierdził blameF. 

2 listopada Justin “jks” Savage i Patrick “es3tag” Hansen zostali przesunięci na listę transferową.  Tym samym w zespole pozostał jedynie Marcelo “coldzera” David, którego obowiązuje umowa krótkoterminowa do końca grudnia. “Pozostaniemy na scenie CS:GO i będziemy analizować dostępne nam opcje, przygotowując się do 2022 roku. ” – napisał zarząd compLexity Gaming.

es3tag jks

Fot. compLexity Gaming

Aktualny skład compLexity Gaming

coldzera
Marcelo "coldzera" David (ur. 1994) - lurker compLexity od 9 września 2021 roku.
peacemaker
Luis "peacemaker" Tadeu (ur. 1988) - trener compLexity od 23 lipca 2021 roku.