IzakTV

Strona główna » Odczuwasz spadki FPS’ów w CS:GO? Prosta czynność powinna naprawić problem!

Odczuwasz spadki FPS’ów w CS:GO? Prosta czynność powinna naprawić problem!

Autor: Michał Maćkowski
CS:GO

O klatkach na sekundę w CS:GO można byłoby napisać grubą książkę, szczególnie kiedy ilość FPS’ów gwałtownie spada po aktualizacji gry. Tym razem sytuacja jest prawie identyczna, a gracze narzekają na problemy z wydajnością, która najprawdopodobniej spowodowane są przeglądarką internetową na Steam. 

Ostatnia aktualizacja do CS:GO miała miejsce 15 grudnia, czyli prawie miesiąc temu. Od tamtej pory spora ilość graczy narzeka na spadki FPS’ów, które jak wiemy i tak lubią płatać figle. Co ciekawe, aktualizacja nie była duża i nie dotyczyła niczego szczególnego, a jednak wielu dotknęła boleśnie.

Aktualny reprezentant Heroic – Casper “cadiaN” Møller za pośrednictwem Twittera napisał, że po ostatniej aktualizacji do CS:GO zauważył mniej więcej 100 klatek na sekundę mniej. Co ważne poinformował o tym administratorów BLAST Premier, którzy potwierdzili problem.  Na pomoc Duńczyk nie musiał długo czekać!

Tim Cheung w komentarzu napisał, co mu pomogło na spadki klatek na sekundę. Czynność ta jest bardzo prosta i pomogła wielu innymi graczom, którzy napotkali problem. Wystarczy bowiem wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki na Steam, co powinno nam ustabilizować liczbę klatek na sekundę. Poradnik tekstowy oraz wideo możecie znaleźć poniżej.

Poradnik tekstowy 

  1. Wejdź w ustawienia Steam
  2. Przeglądarka internetowa → Usuń pamięć podręczną + Usuń pliki cookie
  3. Pobieranie – Wyczyść pamięć podręczną pobierania
  4. Steam powinien się zrestartować i zalogować ponownie
  5. Uruchom CS:GO, który powinien się ponownie zainicjować

Poradnik wideo