IzakTV

Strona główna » Oficjalnie: IEM Cologne 2021 odbędzie się na LAN-ie!

Oficjalnie: IEM Cologne 2021 odbędzie się na LAN-ie!

Autor: Marcin Kapusta

ESL potwierdziło, że turniej Intel Extreme Masters Cologne 2021 odbędzie się na LAN-ie w studiu zlokalizowanym w niemieckiej Kolonii!

IEM Cologne będzie pierwszym dużym turniejem CS:GO, który odbędzie się na LAN-ie od czasu wybuchu pandemii koronawirusa w marcu 2020 roku. Wydarzenie zostanie rozegrane w studiu organizatora bez udziału publiczności. Mimo to, powrót do takich warunków to z pewnością olbrzymi krok w kierunku powrotu do normalności.

Społeczność w końcu odetchnie z ulgą, gdy po ponad roku spędzonym na oglądaniu nużących internetowych rozgrywek, powrócą turnieje lanowe. “Będziemy w kontakcie z fanami w najbliższych dniach, aby lepiej wyjaśnić, czego się spodziewać i jak to wszystko się układa.” – oświadczył za pośrednictwem Twittera Michał “Carmac” Blicharz, VP Product Development w ESL.

Nadchodzące zmagania rozpoczną się od etapu Play-In (6-7 lipca), w którym udział weźmie 16 drużyn. Wówczas na placu boju zamelduje się m.in. Ninjas in Pyjamas, Vitality, mousesports, OG Esports oraz Evil Geniuses. Osiem najlepszych zespołów awansuje do głównej fazy turnieju, która planowo ma ruszyć 8 lipca. W niej uczestnicy powalczą o część z puli nagród wynoszącej milion dolarów. Triumfator zainkasuje aż 400 tysięcy zielonych, więc jest o co walczyć.

Aktualna lista uczestników Intel Extreme Masters Cologne 2021 prezentuje się następująco:

Play-iny (6-7 lipca)
🇪🇺 compLexity🇷🇺 Spirit🇸🇪 NiP🇺🇸 Evil Geniuses
🇺🇸 Bad News Bears🇩🇪 Sprout🇪🇺 mousesports🇧🇷 MIBR
🇫🇷 LDLC OL🇩🇪 BIG🇫🇷 Vitality🇦🇺 Renegades
🇪🇺 FaZe Clan🇪🇺 OG Esports🇧🇷 TeamONE🇨🇳 ViCi Gaming
Faza główna (8-18 lipca)
🇷🇺 Gambit Esports🇷🇺 Natus Vincere🇩🇰 Heroic🇩🇰 Astralis
🇧🇷 FURIA eSports🇺🇸 Liquid🇷🇺 Virtus.pro🇪🇺 G2 Esports