IzakTV

Strona główna » Oficjalnie: Lucky nowym snajperem Astralis!

Oficjalnie: Lucky nowym snajperem Astralis!

Autor: Marcin Kapusta

Astralis w końcu posiada w swoich szeregach rasowego snajpera. Następcą dev1ce’a okazał się młody i niedoświadczony Philip “Lucky” Ewald! 

Najbardziej utytułowana organizacja CS:GO sfinalizowała transfer Philipa “Lucky’iego” Ewalda z Tricked eSports. 18-letni snajper wejdzie w buty Nicolaia “dev1ce’a” Reedtza, który swoją przyszłość postanowił związać z Ninjas in Pyjamas.

Bardzo podobał mi się czas spędzony w Tricked i mam im za co dziękować. Ale kiedy Astralis zaproponowało mi angaż, wszystko się zmieniło. Jest to bez wątpienia jedna z najbardziej profesjonalnych organizacji. Wiem, że niektórzy będą porównywać mnie do dev1ce’a, ale nikt nie jest w stanie go zastąpić. Mam nadzieję, że pokaże swój potencjał i będę ciężko pracował, aby wnieść swój wkład do zespołu. W Astralis muszę się jeszcze wiele nauczyć – od obszernych taktyk po wszystko, co dzieje się poza serwerem. Jestem bardzo podekscytowany moją nową przygodą.” – przyznał nowy nabytek.

Lucky od stycznia 2020 roku reprezentował rodzimą formację Tricked eSports, pod której banderą zwyciężył m.in. piętnasty i szesnasty sezon Dust2.dk Ligaen oraz Elisa Nordic Championship 2021 Denmark. W tym okresie wypracował sobie rating na fenomenalnym poziomie 1.13.

Philip to młody zawodnik, który pokazał ogromny potencjał. Nie był jeszcze testowany na najwyższym poziomie. Mamy jednak silne przekonanie, że pokaże swoje wyśmienite umiejętności. Jego technika i zmysł gry przyczynią się do rozwoju drużyny i stworzą nowe możliwości dla pozostałych graczy. Spodziewam się, że Philip będzie aktywną częścią składu od pierwszego dnia, a posiadanie sześciu graczy może okazać się korzystne, ponieważ gla1ve jesienią ma zostać ojcem. Nawet nie biorąc pod uwagę potencjalnej przerwy Lukasa, oczekuję, że Lucky wniesie swój wkład i udowodni, dlatego go sprowadziliśmy.” – oświadczył Kasper Hvidt, dyrektor sportowy Astralis. “Z przyjemnością obserwuję, jak rozwój talentów w Danii wciąż przynosi efekty i jak możemy współpracować między organizacjami, aby stworzyć silne fundamenty na przyszłość.” – dodał.

Zakontraktowanie Lucky’ego pojawia się w momencie niepewności, jeżeli chodzi o długoterminową wizję Astralis. Warto przypomnieć, że kontrakty dupreeha, Magiska, Xyp9xa oraz zonica wygasają wraz z końcem bieżącego roku. Jak na razie jedynym graczem, który przedłużył umowę z duńską organizacją, jest Lukas “gla1ve” Rossander. Według redakcji HLTV, dotychczasowy trener sekcji CS:GO będzie rozglądał się za innymi opcjami, a jego potencjalnym następcą ma zostać Nicolai “HUNDEN” Petersen z Heroic.

Lucky najprawdopodobniej zadebiutuje w nowych barwach podczas 14. sezonu ESL Pro League, który startuje już 16 sierpnia. W CS-owym odpowiedniku piłkarskiej Ligi Mistrzów zobaczymy m.in. Natus Vincere, Gambit Esports, G2 Esports, Ninjas in Pyjamas czy też FaZe Clan.

Aktualny skład Astralis prezentuje się następująco:

  •  Andreas “Xyp9x” Højsleth
  •  Peter “dupreeh” Rasmussen
  •  Emil “Magisk” Reif
  •  Lucas “Bubzkji” Andersen
  •  Lukas “gla1ve” Rossander
  •  Philip “Lucky” Ewald
  •  Danny “zonic” Sørensen (trener)