IzakTV

Strona główna » Oni napisali historię! Byli gracze Illuminar wygrali Polską Ligę Esportową

Oni napisali historię! Byli gracze Illuminar wygrali Polską Ligę Esportową

Autor: Krzysztof Sarna

Co to był za finał! Zwłaszcza na pierwszej mapie decydującego pojedynku PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej. W ostateczności byli zawodnicy Illuminar Gaming pokonali MAD DOG’S PACT.

Ten mecz na pewno przejdzie do historii. PACT nie zdołało zdobyć trzeciego z rzędu pucharu PLE. Byli gracze Illuminar zdecydowanie zaskoczyli i zapisali się na kartach historii.

Wielki finał pomiędzy rozpoczął się od Dusta, którego rozgrywać chcieli byli reprezentanci Illuminar Gaming. Rozpoczęli oni po stronie terrorystów, a w otwierającej odsłonie zaatakowali bombsite A dzięki zajęciu długiej. W kolejnych rundach obserwowaliśmy wręcz demonstrację siły ze strony Dominika “GruBego” Świderskiego i jego kolegów, którzy upodobali sobie bombsite A, bo ten był atakowany praktycznie w każdej rundzie. Spontaniczny styl gry i proste zagrywki zaowocowały korzystnym rezultatem w postaci 7:2. Jednak błędy po stronie byłych graczy przyczyniły się do osłabienia ekonomii, a wręcz jej braku. Nic zatem dziwnego, że gracze prowadzeni przez Dawida “lunAtica” Cieślaka w mgnieniu oka wyrównali. Przed zmianą stron z jednego oczka zaliczki mogli się cieszyć mouz i spółka. A po jej zmianie PACT chciało odpowiedzieć dokładnie tym samym co ex-IHG, a więc podejściem od długiej. I to się udało, ale w tej sytuacji poradzili sobie lepiej antyterroryści, którzy odbili obszar bombowy A. Chwilę później doszło do kolejnego remisu, a w zasadzie remisów (11:11, 13:13). W rozstrzygających momentach lepiej radzili sobie Jacek “MINISE” Jeziak i spółka, którzy mieli nawet dwa oczka mapowe (15:13), ale ich nie wykorzystali, przez co przyszło nam obserwować dogrywki. W nich zwrotów akcji było co niemiara, a każda z drużyn miała szansę na objęcie prowadzenia. Dokładnie w ostatniej rundzie trzeciej dogrywki doszło do ostatecznego rozwiązania, jakim był triumf ex-IHG wynikiem 25:23. 

Następnie rywalizacja przeniosłą się na Overpassa wybranego przez podopiecznych Vincenta “vinSa” Jozefiaka, którzy najpierw grali w ataku. I mimo że jeszcze w pierwszych kilku rundach kwestia zwycięstwa była otwarta – co zresztą oczywiste. Jednak wraz z upływem czasu GruBy i jego koledzy nabierali wiatru w żagle, triumfując 11:4 po pierwszej połowie. Powrót do spotkania okazał się w miarę dobry dla PACT-u, bo ten wygrał rundę pistoletową, ale po chwili ex-IHG ponownie przejęło inicjatywę i wygrało 16:6.

MAD DOG’S PACT 0:2 ex-Illuminar Gaming – Dust2 23:25, Overpass 6:16

Najlepsza czwórka wiosennej PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej prezentuje się następująco:

  1. ex-Illuminar Gaming – 50 000 złotych
  2. MAD DOG’S PACT – 20 000 złotych
  3. Izako Boars – 8000 złotych
  4. HONORIS – 8000 złotych