Ostatnie duże zmiany w tym roku – aktualizacja rankingu HLTV

karrigan

Jesteśmy po dwóch ostatnich dużych turniejach w 2019 roku. Mowa tu oczywiście o EPICENTER i Champions Cup. Z tego powodu zaszło kilka zmian w rankingu HLTV.

Najgłośniejszą zmianą jest niewątpliwie awans mousesports na drugą pozycję. Myszy co prawda nie wygrały EPICENTER, ale zajęły drugie miejsce i z podniesioną głową kończą rok. Tym samym można powiedzieć, że zawodnicy przewyższyli swój plan, który zakładał zajęcie miejsca w TOP5 na koniec 2019 roku. Tym samym fnatic i Liquid osunęły się o jedno miejsce w rankingu. Zwycięzcy EPICENTERVitality – awansowali zaś na 6. pozycję w rankingu HLTV. Drobny awans zaliczyli także gracze Natus Vincere.

Co ciekawego wydarzyło się w dalszych częściach rankingu? Spirit po zaskakująco dobrym występie na Champions Cup awansowało o 4 pozycje i zasiada na 25. miejscu. Pozycja zwycięzców LAN-a – G2 – nie uległa zmianie. Francuzi i Serbowie nadal są na 11. lokacie. Nowe Virtus.pro zaś spadło na 17. pozycję.

10. NiP -1

Co działo się z polskimi drużynami? Ex-Virtus.pro spadło na 26. miejsce, Illuminar zaś wypadło poza TOP30. Zadowoleni za to mogą być gracze x-kom AGO – Jastrzębie dzięki wygranej w LOOT.BET zostali trzecią siłą w kraju. ARCY zaś niebezpiecznie zbliża się do wypadnięcia spoza TOP50. Trzeba jednak brać poprawkę na to, że mamy koniec roku, więc polskie drużyny były po prostu mało, a nawet nieaktywne.