IzakTV

Strona główna » Outward – sandboksowe RPG w otwartym świecie Fantasy!

Outward – sandboksowe RPG w otwartym świecie Fantasy!

Autor: Marcin Skrętkowicz

Outward to gra RPG, której akcja toczy się w fantastycznej krainie Aurai, w której gracze znajdą magię, groźne potwory i wiele przygód. Tytuł ten z pewnością przypadnie do gustu fanom takich klasyków jak Gothic. Gra zadebiutuje 26 marca 2019 roku. Dystybutorem gry na PC, PS4 oraz Xbox One jest CDP.

W Outward czeka na graczy sandboksowy, otwarty świat, który jest kontrolowany przez cztery główne frakcje. Do gracza będzie należał wybór, do której z nich może dołączyć. Pociągnie to za sobą dostęp do zupełnie zróżnicowanych przygód, wątków fabularnych oraz unikalnych ścieżki rozwoju postaci.

Outward będzie grą wymagajacą. System zapisu gry jest skonstruowany tak, że automatyczny zapis uniemożliwi zapisywanie gry przed kluczowymi momentami – każda z decyzji będzie unikalna i niepowtarzalna, co oznacza, że nie będzie można się cofać, a niewykonane zadania po prostu przepadną. Wiele podobnych rozwiąząń sprawi, że z pewnością każda rozgrywka Outward będzie niepowtarzalna.

Kolejną cechą, która sprawia, że fani RPG dostaną w swoje ręce produkt wyjątkowy, to system walki jest bardzo zręcznościowy oraz zróżnicowany. Różne typy uzbrojenia oferują własne zestawy ataków, a zwyciężenie w pojedynku będzie okupione ogromnym wysiłkiem. Do dyspozycji graczy będzie także system magii. Oprócz tego znajdą się także fragmenty survivalowe, w ramach których konieczne jest gromadzenie jedzenia i wody, korzystanie z systemu rzemiosła oraz chronienie bohatera przed trudnymi warunkami pogodowymi.

Ostatnią z nowości jest rzadko spotykany split screen. Nie tylko podczas rozgrywki lokalnej, ale także sieciowej.

Najważniejsze cechy:

  • Sandboksowa gra RPG osadzona w otwartym świecie fantasy.
  • Dołącz do jednej z  czterech rywalizujących frakcji.
  • Otwarty świat – dynamiczna kraina i zmieniające się pory roku.
  • Zręcznościowy system walki, różnorodny arsenał dostępnej broni.
  • Tryb single player oraz multiplayer z możliwością rozgrywki sieciowej na dzielonym ekranie.
  • Elementy survivalove – zadbaj o pożywienie, ubiór czy odpowiednią ilość snu, tak, aby twoja postać przetrwała​