PACT awansowało do finału Alienware Game Arena!

PACT

Długie spotkanie, ale efekt może cieszyć! PACT w półfinale Alienware Game Arena pokonało 2:1 Ambush i awansowało do finału turnieju LANowego rozgrywanego w Pradze. Świetne spotkanie rozegrał Kamil “Sobol” Sobolewski, którego różnica k/d wyniosła aż +33!

Mecz rozpoczął się na wybranym przez Ambush Vertigo. Polacy mieli całkiem dobry początek, prowadzili nawet 4:1, jednak później przyszło kompletne załamanie formy. Ambush dominowało rywali i na półmetku spotkania prowadziło 10:5. Po zmianie stron PACT rzucił się do odrabiania strat i krok po kroku Polacy wyszli nawet na prowadzenie 13:11! Gorsza gra w końcówce poprowadziła niestety do dogrywki, w której Duńczycy zdołali domknąć mecz wynikiem 19:17. Najskuteczniejszym graczem na serwerze był jednak Sobol, który zapisał na koncie aż 36 fragów!

Drugą mapą był Dust2. Pierwsza połowa była bliźniaczo podobna do Vertigo, tym razem jednak na korzyść Polaków, którzy z wyniku 1:5 zdołali doprowadzić do świetnego rezultatu 10:5! Po zmianie stron zawodnicy PACT na tyle dobrze czuli się w rolach antyterrorystów, że ostatecznie wygrali 16:9. Po raz kolejny świetny występ zaliczył Sobol (27-12!). Do pomocy przyszedł mu ponadto Kacper “darko” Ściera i dzięki temu DD2 wpadł na konto naszych rodaków.

Decydującą mapą było Inferno. Jeśli ktoś miał do tej pory wątpliwości, która drużyna jest lepsza, to PACT udowodnił, że zasługuje na finał. Polacy grali genialnie po CT i po pierwszej połowie miażdżyli rywali wynikiem 12:3. Ambush wiedziało, że taki wynik jest właściwie nie do odrobienia, zwłaszcza, gdy przegrywa się pistoletówkę w drugiej połowie. Ostatecznie PACT wygrało 16:4. Ponadto warto zwrócić uwagę na bardzo równą grę Polaków – teoretycznie najsłabszy występ zaliczył Sobol z Critym, których rating wynosił “tylko” 1.33. W ekipie Duńczyków żaden zawodnik nie przebił się przez barierę 1.0. Tym samym PACT zagra jutro w finale Alienware Game Arena 2019. Ich przeciwnikiem będzie Izako Boars lub Unique.

PACT 2:1 Ambush – Vertigo 17:19, Dust2 16:9, Inferno 16:4