PACT idzie w ślady Wisły Kraków i zwycięża w swoim pierwszym meczu w Qi Banja Luka 2019

Autor: Paulina Szymak
Lunatic

Dopiero co rozpoczęły się kwalifikacje do Qi Banja Luka 2019, a za nami już dwa mecze z udziałem polskich drużyn. Wczoraj Wisła Kraków w ciężkim pojedynku pokonała pro100, a dziś PACT zmierzyło się z Helsinski REDS.

Dust2 z pewnością nie poszedł po myśli zawodników z ekipy PACTU, którzy już od samego początku mieli kłopot z zatrzymaniem atakujących Finów. Chociaż polski zespół bronił się pojedynczymi rundami, Helsinski REDS dosłownie dominował przeciwników, co z pewnością było zauważalne, gdy na koniec pierwszej połowy zgromadzili oni jedenaście rund, przy czym PACT zaledwie cztery. Zmiana stron zupełnie odwróciła sytuacje, gdyż Polacy w końcu zaczęli kompletować oczka. Chociaż mogłoby się wydawać ze Finowie zakończą de_dust2, gdy na ich koncie spoczęła piętnasta runda (15:11), to PACT na przekór wszystkiemu doprowadziło do remisu i dogrywki. Niestety, dodatkowe rundy nie poszły po myśli polskiego teamu, gdyż w ostateczności to Helsinski REDS zakończył mapę 19:17.

Nuke zdecydowanie lepiej prezentował się dla PACTU, gdyż chociaż na początku starcia stracili oni nieco punktów (1:5), już po chwili sytuacja zaczęła się wyrównywać. Dzięki temu najpierw mogliśmy zobaczyć remis 5:5, by następnie ekipa z polski uciekła o kilka oczek do przodu swoim przeciwnikom (9:6). Zmiana stron z każdą kolejną rundą wyglądała obiecująco dla PACTU, gdyż chociaż stracili oni pistoletówkę, kolejne rundy bez problemu wpadały na ich konto (14:7). Pomimo że Helsinski REDS zdobył się jeszcze na zgarnięcie kilku oczek, tym razem to PACT domknęło mapę 16:11.

Trzecia mapa, a mianowicie Inferno zdecydowanie należało do zawodników z Polski, którzy na start zgarnęli pięć rund, by po oddaniu jednego oczka dołożyć jeszcze cztery (9:1). Do końca pierwszej połowy Helsinski REDS starał się zatrzymać jeszcze nacierający PACT, jednak sytuacja wydawała się dosyć oczywista (12:3). Jedyną szansą dla Finów, po zmianie stron byłby spektakularny comeback… którego jednakowoż nie byliśmy świadkami. Chociaż kilka rund jeszcze spoczęło na koncie REDS, to PACT poprowadziło spotkanie do końca i wyniku 16:6.

PACT – 2:1 – Helsinski REDS
de_dust2 – 17:19
de_nuke – 16:11
de_inferno – 16:6

Był to dopiero pierwszy mecz dla PACTU, a drugi polskich teamów w ramach kwalifikacji do Qi Banja Luka 2019. Stawką w rozgrywkach, oprócz 5000$ jest miejsce w lanowych pojedynkach tego też turnieju. Po dzisiejszym pojedynku następnym mecz z udziałem Polaków zobaczymy pomiędzy Wisłą Kraków, a dzisiejszym triumfatorem, czyli PACTEM.