PACT miażdży DreamEaters w EGB Siberian Frost!

Autor: Mateusz Olczyk
Lunatic

PACT ze zwycięstwem w starciu przeciwko DreamEaters w online’owym turnieju EGB Siberian Frost. Polacy w dwóch mapach ogrywają rosyjską formację, gwarantując sobie tym samym możliwość dalszej walki o przejście do finału!

Rozgrywka zaczęła się od Nuke, na którym Polacy wystartowali z trzema zwycięskimi rundami. Odpowiedź ze strony DreamEaters nadeszła stosunkowo szybko, jednak była ona równiez wyjątkowo krótka – zaledwie jedna runda na koncie Rosjan nie zapowiadała nic dobrego. PACT natomiast w mgnieniu oka doszło do wyniku 9:1, ponownie oddając przeciwnikowi nieco pola do popisu. I tutaj również skończyło się na zaledwie jednej rundzie, a lunAtic i spółka ruszyli prosto po zwycięstwo. Pierwsza połowa zakończyła się dla nich miażdżącym wynikiem 13:2.
Po zmianie stron nie doczekaliśmy się magicznego comeback’u – PACT w dwóch rundach zamknęło mapę 16:2.

Druga mapa – Inferno, była wyborem naszych rodaków. I tutaj również się nie zawiedli, bo PACT zaczęło od ładnej, czteropuntkowej serii, szybko przejmując inicjatywę w spotkaniu. Rosjanie przełamali się na moment, dwoma zwycięskimi rundami sugerując, że zobaczymy nieco bardziej wyrównaną walkę, jednak… skończyło się na zaledwie tych dwóch rundach. Polacy zdobyli aż dziewięć punktów pod rząd, tym samym kończąc pierwszą połowę 13:2.
Tutaj, podobnie jak na pierwszej mapie, nie było nam dane obejrzeć heroicznego powrotu ze strony rosyjskiej formacji. DreamEaters zdobyli jeszcze trzy zwycięstwa, po czym ulegli PACT, które zamknęło Inferno z wynikiem 16:5.

PACT 2:0 DreamEaters

• Nuke – 16:6
  • Inferno – 16:5

Dzięki tej wygranej PACT pozostaje w walce o nagrodę główną turnieju EGB Siberian Frost, wynoszącą 3000 dolarów. Na ich drodze stoi między innymi Ambush, z którym Polacy zmierzą się jeszcze dziś o godzinie 17:55. Mecz obejrzeć będzie można tutaj.