PACT o krok od awansu do fazy pucharowej piątego sezonu LOOT.BET; Izako Boars żegna się z rozgrywkami

Autor: Michał Maćkowski
PACT

Za nami pierwsze dzisiejsze polskie derby. W nich lepsi okazali się reprezentanci PACT, którzy pokonali po dwóch mapach Izako Boars i są o krok od awansu do fazy pucharowej piątego sezonu LOOT.BET.

Bratobójczy pojedynek polskich drużyn rozpoczął się od “polskiej” mapy, czyli Mirage. Tutaj początek spotkania był naprawdę wyrównany, jednak przy stanie 4:4 to PACT zaczęło uciekać rywalom, przez co po pierwszej połowie prowadziło 10:5. Po zmianie stron Izako Boars wykonało pierwszy krok w kierunku powrotu, wygrywając rundę pistoletową. Jednak bardzo szybko odpowiedział zespół Kacpa “darko” Ściery, który wygrał rundę force i wyszedł siedmiopunktowe prowadzenie. Przy stanie 6:13 “Dziki” starały się wrócić jeszcze do spotkania, lecz ostatecznie niestety nie udało się dogonić rywali. Pierwsza mapa wpadła no konto PACT wynikiem 16:11.

Następnie zawodniczy przenieśli się na Vertigo i tutaj ewidentnie początek należał do PACT’u, który prowadził aż 7:1. Wtedy wreszcie Izako Boars odnalazło sposób na przerwanie solidnej obrony przeciwnika, przez co Izaki przed zmianą stron przegrywały tylko 5 punktami. Zamiana stronami i kolejna próba powrotu w wykonaniu Mateusza “TOAO” Zawistowskiego i spółki. Tutaj jednak również nie udało się prześcignąć rywala, co spowodowało przegraniem drugiej mapy rezultatem 16:12.

PACT vs Izako Boars – 2:0

• Mirage – 16:11
  • Vertigo – 16:12

Niestety było to spotkanie eliminacyjne, więc Izako Boars pożegnało się już z piątym sezonem Loot.bet. Natomiast reprezentanci PACT nadal mają szansę na awans do fazy play-off.