PACT ulega Tricked w LOOT.BET HotShot Series!

Autor: Mateusz Olczyk
PACT - lunatic

Dzisiejszy debiut PACT’u na Vertigo, jak i całe starcie z Tricked nie potoczyły się po myśli polskiej drużyny. Nasi rodacy przegrali spotkanie na Duńczyków  w LOOT.BET HotShot Series.

Pierwsza część starcia na Vertigo była istnym festiwalem wyrywania sobie przewagi punktowej. Zaczynające po stronie atakującej PACT, oddało swoim przeciwnikom dwie pierwsze rundy, jednak już chwilę później oglądaliśmy prowadzenie 3:2 dla Polaków. Następnie to zawodnicy Tricked popisali się, wygrywając 4 rundy z rzędu. Takie wymiany ciągnęły się, aż do końca pierwszej połowy, która zakończyła się wynikiem 9:6 dla duńskiej formacji.
Po zmianie stron sprawy przybrały jednak tragiczny wręcz obrót – o ile dwie pierwsze dwie rundy wygrane były przez PACT i budziły nadzieję, że Polacy jeszcze na Vertigo powalczą, to później było już tylko gorzej. Obrona naszego zespołu przez większość czasu była wręcz mielona przez zawodników Tricked. LunAtic i spółka do końca zdobyli zaledwie jeden punkt więcej, toteż Duńczycy zamknęli mapę z wynikiem 16:9.

Drugą mapą tego spotkania był Dust2, którego nasi rodacy ponownie rozpoczęli po stronie terrorystów. Niestety ich sytuacja nie poprawiła się i mimo, iż wygrali rundę pistoletową, to już następna wpadła na konto ich przeciwników, którzy powoli, acz konsekwentnie zaczęli wyrabiać sobie przewagę. I chociaż kilka prób nadgonienia wyniku, w postaci pojedynczych wygranych rund się udało, to jednak punktacja 5:10 pod koniec pierwszej połowy nie napawała szczególnym optymizmem.
Mimo szczerych nadziei kibiców, zmiana stron nie poprawiła sytuacji PACT’u. Duński oponent po stronie atakującej okazał się równie zabójczy i mimo próby całkiem ładnego comebacku ze strony Polaków, to jednak Tricked zamknęło spotkanie z wynikiem 16:12.

PACT vs Tricked – 0:2

Vertigo – 9:16
Dust2 – 12:16

Mimo tej przegranej, PACT nie żegna się jeszcze z LOOT.BET HotShot Series Season 2. Dziś o godzinie 19:00 zagrają oni z Windigo o to kto odpadnie z grupy C.