PACT z kolejnym zwycięstwem. Tym razem wygrana z Ambush w ramach ESEA Advanced

Autor: Paulina Szymak
PACT - lunatic

Za nami starcie w ramach ESEA Advanced, w którym PACT podjęło duński zespół Ambush.

Pierwsza mapa rozpoczęła się od wygrania pistoletówki przez naszych rodaków, którzy idąc za ciosem zgarnęli jeszcze jedną rundę na swoją korzyść. Duńczycy szybko jednak odpowiedzieli ciosem, lecz PACT po raz kolejny powiększyło swoją przewagę o dwa oczka (4:1). W końcu Ambush zdobyło się na porządny atak, aby wyjść na prowadzenie oddając tylko jeden punkt przeciwnikom (7:5). Pomimo że Duńczycy ugrali jeszcze jedną rundą, zawodnicy PACT nie odpuszczali rywalom i zakończyli pierwszą połowę 7:8.

Zmiana stron zdecydowanie lepiej prezentowała formę naszych rodaków, którzy zaczęli od zgarnięcia trzech oczek z rzędu. Chociaż zdominowane Ambush obroniło swoją pierwszą rundę po stronie antyterrorystów, to PACT od razu odpowiedziało kolejnymi wygranymi rundami. Do końca Vertigo zawodnikom z Danii udało się już tylko dwa razy rozbroić bombę, dzięki czemu Polacy zakończyli mapę wynikiem 16:11.

Nuke zaczął się zgarnięciem dwóch punktów przez Ambush. PACT jednak nie pozostawało długo w tyle i od razu odpowiedziało zgarnięciem pięciu rund z rzędu. Pomimo da razy podłożenia bomby, zawodnikom z Danii udało się ją rozbroić i tym samym zgarnąć kolejne oczka (4:5). Mimo że dwa następne punkty wpadły na konto Polaków, to zawodnicy Ambush do końca zgarnęli wszystkie rundy i zakończyli połowę 8:7.

Z początku zmiana stron należała do bardzo wyrównanych. Najpierw pistoletówka i kolejna runda na konto Duńczyków, żeby od razu odpowiedziało wyrównaniem (10:10). Mogłoby się wydawać, że koniec meczu jest bliski, gdy gracze z Ambush w pięknym stylu zainkasowali aż pięć punktów (15:10), lecz PACT nie miało zamiaru się wycofywać i w pięknym stylu wróciło do gry, po raz kolejny doprowadzając do remisu (15:15), a tym samym dogrywki.

Dogrywka zdecydowanie zdominowana była przez Polaków, którzy bez problemu zgarnęli pierwsze trzy oczka na swoje konto i chociaż Ambush starało się jeszcze bronić zdobywając jeden punkt, to PACT postawiło ostateczną kropkę nad “i” kończąc to spotkanie 19:16

PACT – 2:0 – Ambush
de_Vertigo – 16:11
de_Nuke – 19:16

Kolejnym przeciwnikiem PACTu w ramach ESEA Advanced, którego stawką jest awans do ESEA MDL, będzie rosyjska formacja Gambit Youngsters.